Часті головні болі можуть свідчити про серйозні проблеми зі здоров’ям

Люди, які регулярно стикаються з кластерними головними болями, можуть бути більш схильними до інших захворювань, таких як серцеві хвороби, психічні розлади чи неврологічні патології. Про це повідомляє сайт IZ.com.ua з посиланям на EWoman. До такого висновку дійшли вчені Каролінського інституту у Стокгольмі (Швеція), провівши масштабне дослідження.

Фахівці проаналізували стан здоров’я 3240 людей із кластерними головними болями та порівняли ці дані зі здоров’ям 162 000 осіб без таких проблем. Як з’ясувалося, часті головні болі не лише знижують якість життя, але й часто є індикатором серйозних порушень у роботі організму.

Провідний автор дослідження Керолайн Ран зазначила:

«Результати показали, що люди, у яких часто виникають кластерні головні болі, більш ніж утричі частіше страждають на хвороби серця, психічні розлади та неврологічні захворювання».

Кластерні головні болі характеризуються:

Інтенсивним болем в одній половині голови;

Локалізацією біля ока, що може поширюватися на довколишні ділянки;

Раптовим початком та високою частотою нападів у певний період часу.

Ці болі часто пов’язані з активністю гіпоталамуса – важливої частини мозку, яка контролює багато процесів у нашому тілі.

Що може провокувати кластерні головні болі

Вчені зазначають, що точна причина кластерного головного болю поки що не визначена. Однак відомо, що деякі фактори можуть сприяти їх виникненню:

• Куріння;

• Вживання алкоголю;

• Різкі запахи парфумів, фарби чи бензину.

Автори дослідження підкреслюють, що кластерні головні болі можуть свідчити про приховані захворювання, які викликають запалення в чутливих до болю структурах. Саме це запалення може провокувати такі інтенсивні больові відчуття.

Фахівці рекомендують людям, які часто страждають від головного болю, не ігнорувати симптоми, а звертатися до лікаря для детального обстеження. Адже вчасно виявлене захворювання – це ключ до успішного лікування.

Раніше ми писали про позитивний вплив відеоігор на психічне здоров’я

Leave a reply

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...