Батьківство може покращити роботу мозку та уповільнити старіння

Ботченко НадіяЗдоров'я28 Лютого 2025246 переглядів

Нові наукові дослідження доводять, що батьківство не лише змінює життя, а й позитивно впливає на роботу мозку. Вчені з Єльського університету та Rutgers Health встановили, що у молодих батьків активізуються нейронні зв’язки, які зазвичай слабшають із віком. Це відбувається завдяки постійній соціальній взаємодії, фізичній активності та когнітивним навантаженням, пов’язаним із вихованням дітей. Дослідження показало, що чим більше дітей у батьків, тим вираженішими є ці “омолоджувальні” зміни, що допомагають зберегти когнітивні здібності на високому рівні, пише IZ

Науковці проаналізували дані біомедичної бази UK Biobank та виявили, що у батьків спостерігається посилення активності в зонах мозку, відповідальних за моторику, сенсорне сприйняття та соціальні зв’язки. Ці зони зазвичай зазнають вікових змін, але у людей із дітьми вони залишаються стабільними або навіть посилюються. 

Дослідники наголошують, що батьківство стає своєрідним “тренуванням” для мозку, забезпечуючи щоденні інтелектуальні виклики та необхідність адаптації до нових ситуацій. Також виявлено, що позитивний ефект спостерігається як у матерів, так і в батьків, що підкреслює роль саме процесу виховання, а не лише біологічних змін.

Хоча дослідження проводилося переважно серед жителів Великої Британії, вчені вважають, що отримані результати можуть бути застосовані до інших культур. Водночас вони наголошують, що подібні переваги можуть отримати й люди без дітей, якщо їхнє життя включає активну соціальну взаємодію, вирішення складних завдань та фізичну активність. Подальші дослідження допоможуть визначити, наскільки стійким є цей ефект і чи залежить він від конкретних факторів виховання.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що до 2050 року рак молочної залози виявлятимуть у кожної 20-ї жінки.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...