Банки в Україні почали блокувати рахунки: кого це стосується

Ботченко НадіяЕкономіка27 Квітня 202598 переглядів

Фінансові установи в Україні активно використовують право блокування рахунків клієнтів, якщо виявляють підозрілі фінансові операції. Відповідно до законодавства, банки зобов’язані перевіряти своїх клієнтів та моніторити їхні транзакції для запобігання відмиванню грошей і фінансуванню незаконної діяльності, пише IZ.

Як повідомляє Obozrevatel, яскравим прикладом стала справа №711/9639/23. Житель Черкас звернувся до суду з вимогою відновити доступ до свого рахунку в ПриватБанку після його блокування. Однак суд став на бік фінансової установи. У матеріалах справи зазначено, що рахунок був заблокований через “встановлення неприйнятно високого ризику після повторної оцінки клієнта”.

Блокування рахунку відбулося у грудні 2023 року. За даними суду, протягом року на картку чоловіка надійшло 487,1 тис. грн. Надходження пояснювалися продажем особистих речей та автозапчастин через сайт оголошень OLX. У середньому це становило близько 44 тис. грн щомісяця.

Банки проводять фінансовий моніторинг на підставі постанов НБУ та чинного законодавства. У справі згадуються рекомендації НБУ №24-0006/58546/БТ, де визначено низку ознак ризикової діяльності: велика кількість P2P-переказів, незрозуміла мета фінансових операцій, нез’ясоване походження коштів, а також транзитний характер транзакцій.

Після аналізу банком усіх обставин було ухвалено рішення про припинення обслуговування клієнта. Суд, у свою чергу, підтримав дії банку та відмовив у задоволенні позову черкащанина щодо розблокування рахунку.

Блокування рахунків також спрямоване на боротьбу з так званими “дропами”. За судовими матеріалами у справі №212/7909/24, “дроп” або “грошовий мул” – це особа, яка надає свої банківські рахунки для переказу коштів за замовленням третіх осіб. Вона або пересилає отримані кошти далі, залишаючи собі комісію, або знімає готівку для передачі замовнику. Такі схеми активно використовуються для відмивання незаконно здобутих коштів.

Банки, виявляючи подібні операції, не тільки блокують рахунки, але й повідомляють про підозрілі дії правоохоронні органи. Усі учасники таких схем можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності відповідно до чинного законодавства.

Нагадуємо, раніше ми писали про те, якою буде пенсія у ФОПів.

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...