Штучний інтелект (ШІ) – це не просто модна технологія, це один з найважливіших аспектів нашого майбутнього. Як повідомляє IZ з посиланням на The Conversation, незважаючи на швидкий розвиток і широке використання ШІ, велику частину обговорень щодо його безпеки замінюють міфи, що зводять ризики до нуля. У той час, як на рівні урядів і великих корпорацій існує певна стурбованість, більшість людей все ще вважають, що не варто серйозно перейматися щодо безпеки цієї технології. Однак насправді саме ці міфи можуть виявитися найбільшими перешкодами для забезпечення безпечного використання ШІ.
Найбільшим міфом є ідея, що штучний загальний інтелект (ШЗІ) є лише вигадкою наукової фантастики. Проте багато вчених погоджуються, що ми вже наближаємося до створення ШЗІ. Цей інтелект матиме здатність не лише навчатися, а й розвиватися, що означає його можливість впливати на наші життя, навіть перевершуючи людський інтелект. Хоча ШЗІ ще не існує, його створення вже на горизонті, і він може виникнути значно раніше, ніж ми думаємо, створюючи нові виклики для людства.
Дуже часто люди вважають, що на сьогоднішній день штучний інтелект не становить серйозної загрози. Але насправді сучасні ШІ-системи вже завдають шкоди. Від дорожно-транспортних пригод, що сталися через автомобілі з автопілотом, до кіберінцидентів, що підривають економічну і політичну стабільність, ці проблеми уже впливають на наші життя. Крім того, ШІ сприяє поширенню фейкових новин, упереджених рішень і навіть маніпуляцій на виборах. Це чітко показує, що вживати заходи безпеки потрібно не лише для майбутнього ШЗІ, а й для нинішніх технологій.
Один з найбільш поширених міфів полягає в тому, що сучасні ШІ-системи занадто прості і не здатні проявляти самостійність. Проте вже наявні моделі ШІ, такі як ChatGPT, виявляють поведінку, що виходить за межі їхнього початкового функціоналу. Вони можуть діяти не так, як було передбачено, створюючи додаткові ризики для суспільства. Це потребує створення нових систем контролю, здатних забезпечити безпеку ШІ, зокрема запобігаючи можливим шахрайським діям чи маніпуляціям з боку технологій.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як квантові технології можуть змінити лікування раку.