Як надати першу допомогу при опіках та не погіршити ситуацію

Ботченко НадіяЗдоров'я7 Лютого 202579 переглядів

Опіки – одна з найпоширеніших побутових травм, яка може трапитися будь-де, від кухні до виробництва. Проте найбільшу небезпеку несуть опіки, отримані внаслідок пожеж або вибухів. Важливо знати, як правильно діяти, щоб мінімізувати пошкодження тканин та полегшити стан потерпілого, пише IZ.

Опіки класифікуються за ступенем ураження шкіри. Легкі поверхневі опіки першого ступеня супроводжуються почервонінням і набряком. Другий ступінь характеризується появою пухирів, а уражені тканини потребують дбайливого догляду. Найважчі опіки третього ступеня проникають у глибокі шари шкіри, що може призвести до некрозу тканин і потребує професійного медичного втручання.

Якщо людина отримала опік, перше, що потрібно зробити – зняти обгорілий або гарячий одяг, але не відривати тканину, яка прилипла до шкіри. Уражену ділянку необхідно негайно охолодити під проточною водою, але не прикладати лід, щоб уникнути додаткового пошкодження. Також не варто використовувати жирні речовини на кшталт олії або кремів, адже це може лише погіршити ситуацію.

Не можна проколювати пухирі, оскільки це може спричинити інфекцію. У разі розриву пухиря слід накласти стерильну пов’язку. Не застосовуйте спиртовмісні засоби для обробки опіку – вони ще більше пересушують шкіру, сповільнюючи її загоєння. Легкі опіки можуть загоїтися самостійно, але при глибоких ураженнях обов’язково слід звернутися до лікаря.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що викликає запалення сідничного нерва та як довго триває біль

Залишити коментар

Останні новини

Follow
Sidebar Search
Loading

Signing-in 3 seconds...

Signing-up 3 seconds...