Багато людей, які починають свій шлях до здорового способу життя, задаються питанням: що обрати — кардіотренування чи силові вправи? Відомий фітнес-тренер та нутриціолог Віктор Мандзяк поділився своєю думкою у новому інтерв’ю для проєкту Styler на РБК-Україна, пише IZ.
Кардіотренування, такі як біг чи велоспорт, дозволяють спалювати більше калорій порівняно із силовими вправами. Однак, як зазначає експерт, цей фактор не є ключовим. Організм має здатність компенсувати витрати енергії, і важливо зрозуміти, що під час схуднення він може розщеплювати як жирову тканину, так і м’язову.
“Головна мета при схудненні — зберегти м’язову масу. Для цього потрібно показати організму, що м’язи необхідні. Використовуйте біологічне правило: «використовуй або втрать»”, — наголошує Мандзяк.
Фітнес-тренер рекомендує кілька ключових кроків для збереження м’язової тканини:
• Високий рівень споживання білка. Білок є основним будівельним матеріалом для м’язів.
• Незначний дефіцит калорій. Суворі дієти можуть привести до втрати м’язової маси.
• Здоровий сон. Організм краще відновлюється та підтримує метаболізм у стані відпочинку.
• Мінімізація стресу та алкоголю. Це допомагає уникнути зайвого навантаження на організм.
За словами експерта, кардіотренування активують переважно м’язи ніг і не задіюють всі м’язові волокна. Це може призводити до їх часткового розщеплення під час дефіциту калорій. Натомість силові вправи забезпечують роботу всіх груп м’язів і дозволяють зберегти їх у тонусі.
“Кардіо — хороший вибір для тих, хто хоче покращити загальну фізичну форму та спалити калорії. Але якщо ваша мета — скоригувати фігуру і збільшити м’язову масу, обирайте силові тренування”, — радить Мандзяк.
Нагадаємо, раніше ми писали, яку програму пропонує експерт із фітнесу Девід МакМахан, для зміцнення рук та плеч