Цього дня віряни вшановують памʼять мучениці Матрони Солунської. Згідно з новим церковним стилем, 27 березня – це день її памʼяті, а також день, коли варто просити в неї благословення на працю та мир у родині, пише IZ. Розповідаємо, яке саме церковне свято відзначають сьогодні, яких звичаїв дотримуватись, чого не варто робити й у кого іменини.
За новоюліанським календарем, який використовує Православна Церква України з 2023 року, 27 березня присвячений святій Матроні Солунській. Вона жила у III–IV століттях у місті Салоніки та була рабинею іудейки на ім’я Павтіла. Хоча господиня змушувала Матрону зректись християнської віри, та залишалася непохитною. Через це її жорстоко били й замикали, та вона щоразу чудесним чином звільнялася й продовжувала молитися. Зрештою, від жорстоких знущань вона загинула, а її мощі стали святинею. Пізніше єпископ Александр побудував храм на її честь.
Для тих, хто дотримується юліанського календаря, 27 березня припадає на день пам’яті преподобного Венедикта та благовірного князя Ростислава Київського.
У народному календарі цей день відомий як Матрена Настовиця. У давнину цього дня вибілювали полотно на снігу, а погода вважалася пророчою:
Також прийнято молитися про гарний урожай.
У церковне свято не варто лаятися, злословити, брехати або лінуватися. За народними віруваннями, сварки цього дня можуть затягнутися надовго, а байдикування вважається неповагою до памʼяті святої Матрони, яка славилася працьовитістю.
Свята Матрона вважається покровителькою жінок і господарства. Жінки звертаються до неї з молитвами про підтримку в роботі, злагоду в родині та благословення на щоденні справи. День сприятливий для прибирання, прання та впорядкування речей. Існує традиція спалювати старі речі, щоб позбутися негараздів.
Іменини за новим стилем відзначають:
Макар, Олександр, Іван, Павло.
За старим стилем: Венедикт, Ростислав, Михайло, Феодосій.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що відзначають віряни 26 березня.