19 лютого у церковному календарі вшановують пам’ять святого апостола Архипа, одного з сімдесяти учнів Христа, пише IZ. Він був відданим послідовником апостола Павла і служив єпископом у Колоссах, поширюючи християнську віру серед місцевих жителів. У Біблії він згадується як ревний проповідник, що не відступав від своїх переконань навіть перед загрозою переслідувань. Цей день вважається сприятливим для добрих справ, допомоги нужденним і прояву милосердя. Віруючі дотримуються традицій і уникають споживання важкої їжі, алкоголю та будь-яких дій, що можуть принести шкоду іншим.
З давніх часів 19 лютого люди спостерігали за природою, щоб передбачити погоду. Якщо ворони кружляли високо в небі, очікували на похолодання та снігопад. Проросла картопля віщувала ранню весну, а якщо птахи осідали на дорогах, то готувалися до потепління і відлиги. Сніжний день міг свідчити про неврожайне літо, а теплий і ясний – про гарний рік для хліборобів. У народі цей день також асоціювався з добрими справами: вважалося, що допомога ближньому обернеться добром для того, хто її здійснив.
Цей день багатий на знакові події. 19 лютого 1878 року Томас Едісон отримав патент на фонограф, винахід, який змінив світ звукозапису. У 1992 році Верховна Рада України затвердила Тризуб як малий герб країни, символ, що має тисячолітню історію ще з часів Київської Русі. Саме 19 лютого у 2014 році в Києві відбулося криваве протистояння на вулиці Інститутській, коли відбувалися жорсткі сутички між протестувальниками та силовиками. Цей день залишився в історії як один із найбільш трагічних у сучасній Україні.
Крім історичних подій, 19 лютого має і сучасні свята. Сьогодні відзначають День державного герба України, нагадуючи про значення національної символіки. Також цей день присвячений боротьбі з плагіатом, наголошуючи на важливості чесності у науковій та творчій діяльності. Любителі спорту можуть відзначити Міжнародний день перетягування каната – стародавньої гри, яка колись була навіть олімпійським видом спорту. А ще сьогодні – Всесвітній день захисту морських ссавців, що нагадує про важливість збереження океанічної фауни, зокрема китів і дельфінів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що святкують 18 лютого та які традиції існують в цей день