Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Звичний одяг на один день мелітопольці змінили на традиційні вишиванки
Поделиться

З нагоди свята мешканці Мелітополя вдягнули на роботу, до школи і садочка вишиваний одяг

15-й рік поспіль 20 травня в Україні відзначається День вишиванки — для мелітопольців це гарна нагода вдягнути святковий вишитий одяг. Багато городян обрали його замість буденного вбрання для походу на роботу чи до навчального закладу, зафіксувавши це на фото і виклавши у соцмережі.

— Вітаю всіх зі святом — з Днем вишиванки! Нехай українська вишиванка щодня охороняє нас та благословляє на щасливе життя! Вишиванка — одяг вільних людей! — підписала фото з донькою Людмила Кобилянська.

— З ранку Міша каже: «Мама, де моя вишиванка, я піду в садочок в джинсах і у вишиванці!» Вже багаторічна традиція! — поділилась моментов вранішніх зборів Настя Яковенко.

— Вітаємо всіх з Днем Вишиванки! — написала Катерина Драп’ята, виклавши світлину з сином Марком на тлі  державного прапора. — Я не втомлююсь казати про те , що не так важливо якою мовою говоримо ми — дорослі. Важливо, як будуть говорити і думати наші малюки! А от вже для цього ми повинні зробити все і навіть нарешті (як то не смішно звучить) вивчити рідну мову і намагатись нею розмовляти. А також вмикати українські мультики, серіали, фільми. Скажу по секрету українська озвучка просто бомба ракета. Нажаль, так легко восхваляти чуже і не звертати увагу на своє і цуратись його. Але нація, в якої немає самоідентифікації — не має гордості.

Замість ділового одягу сьогодні вишиванки одягнули і цілі колективи. Наприклад, працівники Центру надання адміністративних послуг, який нещодавно переїхів в новий офіс, вдягнули однакові сорочки і привітали городян зі святом під спільним фото.

— Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Цього року святу шанування національного оберега виповнюється 15 років. Колектив Центру надання адміністративних послуг м. Мелітополя щиро вітає всіх українців з Днем Вишиванки! — написано на сторінці установи.

Одягнули самі вишиванки і закликали це зробити всіх місцевих підприємців на підприємстві «Укрфаворіт», запустивши акцію в соцмережах під назвою «Збережемо українські традиції разом».
— Я вважаю, що кожна людина повинна підтримувати духовні традиції свого народу, адже разом з традиціями нам передається великий досвід історичного розвитку нашої країни, — пояснила свою позицію директор підприємства Олена Ісаєва. — Сьогодні весь колектив «Укрфаворіт» прийшов на роботу у вишиванках, розмовляємо виключно українською мовою, спільно слухаємо гімн України та українські пісні, куштуємо тільки українські страви (галушки, вареники, сало, борщ і таке інше).

В національному одязі сьогодня на робочих місцях були і працівники Теріторіального управління Державного бюро розслудівань в місті Мелітополь. Вони зізнаються, що для багатьох вишиванка — це не просто данина моді, а сімейна цінність, яка передається від покоління до покоління.

— Ми віддаємо данину національним традиціям і приєдналися до всеукраїнської акції, присвяченої Дню вишиванки. Для мене вишиванка — це оберіг, який символізує духовне багатство і мудрість українського народу, — зазначив директор ТУ ГБР в місті Мелітополі Ігор Гаврилюк.

У вишиванках сьогодні були і посадовці підрозділів виконавчого комітету і Мелітопольскої міської ради. Цю подію вони зафіксували на спільному фото на чолі з міським головою Іваном Федоровим.

— Вишиванка з давніх часів є основним елементом українського національного одягу. Вишиті візерунками сорочки — це відображення цінностей, традицій, культури та історії нашого народу. І я радий, що в нашому місті традиції шанують і поважають! — відзначив Іван Федоров, виклавши фото на своїй сторінці.
А наприкінці робочого дня всіх мелітопольців кличуть до центрального парку на парад на честь Дня вишиванки, в рамках свята біля фонтану будуть також висаджені соняшники, а городян чекає на святковий концерт.

Читайте также: Запорожские студенты предложили уникальные проекты для преображения Хортицы

Фото из соцсетей.


Комментарии читателей