Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Завжди на зв'язку: як на "Запоріжсталі" новачкам допомагають влитися в колектив
Поделиться

Як на комбінаті «Запоріжсталь» допомагають адаптуватися молодим співробітникам

На комбінаті «Запоріжсталь» діє програма з адаптації молодих співробітників. Коли людина вперше приходить на підприємство, до неї прикріплюється адаптер. Це наставник, який допомагає новачкові знайти спільну мову з колективом, розповідає, до кого потрібно звернутися в тій чи іншій ситуації. Одним словом, робить все для того, щоб молодий співробітник швидше влився в колектив. Період адаптації, протягом якого адаптер курирує молодого співробітника, триває 12 місяців.

новачкам допомагають влитися в колектив

За адаптацію молоді взялася активно

Машиніст крана цеху холодної прокатки №1 Ольга Кіденко — одна з найактивніших адаптерів. Зараз вона «веде» 12 новачків. За словами Ольги, з усіма ними в неї складаються тісні стосунки.

Ольга Кіденко

— Я працюю на комбінаті вже четвертий рік. Стала наставником за пропозицією відділу кадрів. У рамках програми з адаптації молодих співробітників в якості адаптерів вибирають найактивніших, — розповіла Ольга Кіденко. — Ми зустрічаємо новенького в перший робочий день. Знайомимося, спілкуємося, консультуємо, знайомимо з керівництвом. Я працюю з хлопцями дуже тісно, розповідаю все, навіть показую, де знаходиться медпункт, диспетчерська, буфет. Я активно взялася за адаптацію молоді. Зараз у мене 12 людей, яким я допомагаю. Є ті, хто прийшов тиждень тому, місяць тому, а є і ті, кого «веду» вже півроку.

Ольга Кіденко та Андрій

Коли я тільки прийшла на підприємство, такої програми не було. І мені спочатку було важко адаптуватися. А зараз хлопцям легше. Вони йдуть на контакт, розповідають, як складаються у них стосунки з колегами, майстрами. Телефонують мені навіть в неробочий час. Також ми заповнюємо чек-листи. Це дуже важливо для зворотного зв’язку, — поділилася Ольга.

Наставник допомагає в усьому

Один із «підопічних» Ольги — 28-річний укладальник-пакувальник цеху холодної прокатки №1 Андрій Пеленов. Зараз він працює в диспетчерській на підміні. На «Запоріжсталь» Андрій прийшов півроку тому. До цього він вже працював на комбінаті, пізніше звільнився, але потім знову повернувся.

Андрій Пеленов

— Коли я влаштувався на комбінат півроку тому, відразу ж потрапив на своє колишнє місце укладальника-пакувальника. Специфіку роботи я знав, так що навчатися з нуля не довелося. Ольга мене зустріла, провела екскурсію по цеху, там відбулися деякі зміни за час моєї відсутності. Вона мені все докладно розповідала, питала, як у мене складаються стосунки з колегами, чи є проблеми. Проблем не було, але якщо б вони були, вона б допомогла з ними розібратися. Нещодавно я був на тренінгу, скоро збираюся ще на один. Туди Ольга мене теж супроводжувала.

Ольга мені в усьому допомагає: вона мені показала, де сидять майстри, до кого можна з якого питання звернутися, і в конторі в тому числі. Навіть з системою «Мій вибір» допомогла. Пояснила, які опції краще вибрати. Звичайно, така допомога потрібна, особливо тим, хто приходить на комбінат вперше і може розгубитися, — поділився Андрій Пеленов.

допомагають новачкам

Молодь — в пріорітеті

Як розповів начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш, програма з адаптації молодих співробітників діє на комбінаті «Запоріжсталь» з 2018 року. Зараз на підприємстві нараховується 76 адаптерів та 500 молодих співробітників. Близько 200 молодих працівників приходять на комбінат щороку, для багатьох з них це перше робоче місце після випуску з вишу.

ЦХП-1

— Молодь для комбінату «Запоріжсталь» — в пріорітеті. Ми не просто пропонуємо гідні зарплати та умови праці, соціальний пакет, тощо. Ми на всьому шляху становлення майбутніх металургів допомагаємо їм, — зазначив Сергій Койпиш. — Перше – це у виборі майбутньої професії, допомагаємо стипендіями Метінвесту кращим студентам навчальних закладів, створюємо сприятливі умови проходження виробничої практики на підприємстві.

Однак на цьому шляху є дуже хвилюючий період – період адаптації. Коли ти заходиш вперше на підприємство, до цеху, не як гість або практикант, а як повноцінний учасник колективу великої команди «Запоріжсталі». І дуже важливо провести цей період адаптації максимально ефективно, відповісти на всі існуючі питання молоді, допомогти у вирішенні проблемних моментів, якщо вони є та проінформувати про всі можливості кар’єрного та професійного зростання. З цією метою ми розробили програму адаптації для молодих фахівців, де більш досвідчені молоді співробітники допомагають новачкам максимально ефективно та комфортно пройти період адаптації на підприємстві у великій родині «Запоріжсталі», — зазначив Сергій Койпиш.

Читайте також: Молодий працівник поїхав шукати щастя в Польщі, але повернувся на «Запоріжсталь»

Фото автора

 


Комментарии читателей