Індустріалка - новини Запоріжжя

Возрождение Хортицы, Запоріжжя
Завдяки оновленню Хортиці може збільшитися потік іноземних туристів до України
Поделиться

На острові Хортиця з’явиться зручна інфраструктура для туристів

Останнім часом в Україну приїздить багато туристів з різних країн, і особливо — з арабських. Перш за все вони відвідують Буковель, Львів та інші міста зі старовинною архітектурою. Наступного року держава планує проводити велику промоцію туристичних маршрутів України серед іноземців. В тому числі — звертати їхню увагу на острів Хортиця, де наразі триває масштабна реконструкція. Про це в прямому ефірі програми “Сьогодні. День” на телеканалі “Україна 24” розповіла радниця голови державного агентства з розвитку туризму Дар`я Сонячна.

— Що стосується внутрішнього туриста, то Хортиця — це улюблена точка. Проєкт оновлення і те, як вона розвивається, її новий бренд — це, в першу чергу має стати поштовхом для того, щоб туристи з України, які вже відвідували Хортицю в минулих роках, знову подорожували до Запоріжжя, — зазначає Дар`я Сонячна.

Нагадаємо, цього року Національний заповідник «Хортиця» увійшов до списку державної програми «Велика реставрація». У рамках програми реконструюють музей історії запорізького козацтва, пагорб Єдності біля музею і «Козацьке коло».

Як раніше писала “Индустриалка”, на острові Хортиця вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом. Група Метінвест стала партнером проєкту розвитку заповідника. Метінвест забезпечує супровід ініціатив від зародження ідеї до розробки концепції перетворень, згідно з якою наразі триває будівництво.

— На сьогодні працює дуже великий проєкт щодо державно-приватного партнерства. Є безліч класних кейсів в Україні, які реалізовуються завдяки державно-приватному партнерству. Хортиця — це перший флагман щодо розвитку туризму, залучення великого інвестора і державно-приватного партнерства, — зазначає Дар`я Сонячна. — До оновлення Хортиці долучилася Група Метінвест, яка вже багато років підтримує Національний заповідник “Хортиця”. А з цього року стала партнером великої масштабної роботи щодо розвитку Хортиці, її інфраструктури, створення великого крутого бренду, який буде позиціювати цей регіон. Група Метінвест вкладає кошти для того, щоб реорганізувати заповідник та зони музею, щоб туристу було не тільки цікаво історично та культурно відвідати локацію, але й зручно. Я кажу про безбар’єрність і, звичайно, інфраструктуру для відпочинку. На острові мають з’явитися туристичні інформаційні центри, які будуть комфортними та враховуватимуть сучасні потреби туристів. Також буде враховано збереження культурної спадщини заповідника, тому що він потребує постійної підтримки, а державного бюджету не вистачає на його постійне фінансування. Якраз залучення великих інвесторів має в цьому допомогти. Цей проєкт вигідний і державному заповіднику і інвестору, який розуміє для чого йому вкладати кошти в розвиток туризму.

Нагадаємо, в межах Великої реставрації на оглядовому майданчику пагорба з’явиться 7-метровий арт-об’єкт «Коло». Його відкриття заплановане на 14 жовтня. Також в цей день представлять всю реставровану зону від музею козацтва до пагорба. А на оновленому «Козацькому колі» проведуть традиційний фестиваль «Покрова на Хортиці».

Після закінчення реконструкції на Хортиці, на пагорбі біля Музею історії запорозького козацтва демонструватимуть неймовірне лазерне шоу.

Читайте також: Острів Хортиця стане туристичною перлиною не тільки Запоріжжя, а всієї України


Комментарии читателей