Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Заслужений металург України із Запоріжжя вважає, що в нього справжня чоловіча робота
Поделиться

Сергій Макогон 23 роки працює в мартенівському цеху на ПАТ «Запоріжсталь»

До Дня металурга і гірника Президент України присвоїв йому звання «Заслужений металург України». «Индустриалка» поспілкувалася з ним особисто та дізналася секрети його роботи.

 Сергій Макогон

— Я працюю старшим розливальником сталі, — зазначив Сергій Макогон. — У 1997 році я закінчив металургійний технікум. Потім потрапив на практику і дуже мені сподобалася ця робота. Це справжня чоловіча робота. Я розливаю сталь. На посаді розливальника сталі я працюю вже 23 роки. Іноді підміняв майстрів. Для мене це перше та єдине місце роботи.

виливниці із сталлю

Щодня Сергій працює з тоннами сталі, розплавленої до температури понад 1600 градусів. Це дуже складна і відповідальна робота.

— Мій ранок починається зі зборів,- каже Сергій. — Отримавши завдання, я приступаю до процесу. Я стежу за наповненням металу, за температурою його кипіння, регулюю її, ллю певну висоту. В моїй роботі важливо стежити за процесом, перевіряти розкислення металу, його температуру, вміст вуглецю в металі, тощо.

ківш із розплавленою сталлю

Робоча зміна у Сергія триває вісім годин. За цей час він з колегами в середньому робить п’ять плавок — розливають п’ять котлів об’ємом 250 тонн по виливницям. Сталь заливається відразу в чотири з’єднані виливниці об’ємом від 54 тон. Після цього сталь направляється на прокатку.

робочий процес

За роки роботи Сергію довелося багато чому навчитися у своїх наставників. Він також із задоволенням вчить молодих металургів. Зараз у нього на стажуванні студент.

-Своїм стажерам я розкриваю багато секретів, — зазначив Сергій. — Вчу їх швидко приймати рішення. Розповідаю нюанси нашої роботи і навчаю всьому процесу.

заслужений металург з колегою

Звання «Заслужений металург України» для Сергія стало приємною несподіванкою.

— Я зовсім не очікував, — зізнався разливальник. — У День металурга мені подзвонили з профспілки, привітали зі святом і повідомили, що мене відзначив Президент України. Було дуже приємно.

Напевно, я заслужив це звання своєю працею. У нас нелегка робота. Я буду намагатися працювати ще краще, щоб отримати інші нагороди, наприклад, «Золоту зірку Метінвесту».

Читайте також: Наполеглива праця допомогла запорізькому металургу отримати престижну нагороду.Комментарии читателей