Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Запорожці можуть долучитися до фіксації наслідків російського вторгнення
Поделиться

В Україні запрацювала «Карта руйнувань» — на ній позначені пошкодження під час обстрілів на Запоріжжі

Щодня населенні пункти Запорізької області зазнають ударів з різних видів зброї. Фіксувати завдані цим збитки закликають автори онлайн-платформи «Карта руйнувань». На сьогодні на її лічильнику вже майже 1800 зруйнованих об’єктів.

«Карта руйнувань» — це проєкт громадської організації «Антикорупційний штаб». Його завдання максимально задокументувати шкоду, яку наносить українським містам та селам збройна агресія росії. Окрім точної адреси та координат пошкодженої будівлі, на платформі розміщені фото до руйнації та в реальному часі. І тут не тільки житлові будинки, а й об’єкти інфраструктури — школи, медичні установи, церкви тощо.

— На сайті встановлений лічильник, і він жодного дня не зупинявся. Кількість об’єктів на мапі далека від реального обсягу руйнувань, але ми не ставимо за мету охопити всі-всі будинки та споруди, а обираємо найбільш наочні приклади, — цитують центральні ЗМІ  голову правління ГО «Антикорупційний штаб» Сергія Миткалика.

карта руйнувань

На другому етапі, запевняють розробники проєкту, крім фото і загальної інформації про пошкодження можна буде додавати висновки комісій органів місцевого самоврядування. Це дозволить побачити фактичний обсяг руйнувань. Ця інформація буде використана і для доведення кожного злочину рф проти України, і для надання їм розголосу, і для розрахунків коштів, які будуть необхідні для відновлення житла і соціальної інфраструктури.

Наповнювати «Карту руйнувань» можуть всі охочі, для цього на платформі є детальне роз’яснення. Якщо зараз подивитися на інтерактивну мапу, можна побачити, що тут зафіксовано 23 зруйновані об’єкти у Запоріжжі, в тому числі торговельний центр «Аврора», 2 в Енергодарі, 3 в Мелітополі, 26 в Пологівському районі, 10 в Оріхівському, 16 у Василівському.

Читайте також: У Запорізькій області ракети дотла нищать домівки місцевих жителів — фото

Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей