Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура
Запорожский историк прокомментировал случай с Киану Ривзом в украинском учебнике
Поделиться

Страсти вокруг учебника «Всесвітня історія» с Киану Ривзом продолжаются

В учебнике «Всесвітня історія» для 10-го класса, как писала «Индустриалка», обнаружили фото «Обед на небоскребе» 1932 года  с «прифотошопленным» изображением современного актера Киану Ривза. На небольшом снимке много людей и Киану Ривза обнаружили недавно, хотя учебник вышел в 2018 году.

Случай с Киану Ривзом в украинском учебнике

Автор учебника, запорожский историк Игорь Щупак, живущий сейчас в Днепре, объяснил, почему так произошло. Но так как фото вызвало бурную реакцию и страсти никак не улягутся, дал на странице Facebook более подробный комментарий. В котором, в частности, рассуждает, что элементы сатирического и игрового подхода в учебниках помогают лучше усвоить предмет.

Случай с Киану Ривзом в украинском учебнике

«Индустриалка» дает комментарий Игоря Щупака в сокращенном виде:

«Є чимало підручників моїх друзів, які подобаються мені та вчителям. Це підручники С. Кульчицького, М. Мудрого, П. Полянського, І. Костюк, Ю. Малієнко, О. Помєтун, Ф. Турченка, багатьох інших і, звичайно, Віталія Власова.

Я долучився до підручникотворення з кінця 1990-х рр. Займаючись наукою та викладаючи в школі (більше 20 років), поступово розробив свою систему створення підручників, у яких є свої особливості. (Одна з них — все більше використання сатиричного підходу – карикатур, а також мемів та історичних анекдотів).

Случай с Киану Ривзом в украинском учебнике

Ці підручники історії мають наукову основу та сучасну, привабливу для учнів і вчителів форму, з використанням ігрових елементів. Відповідно, ці підручники щороку обирають все більше вчителів. За 3 роки наклад збільшився з 37 000 до 320 000 примірників.

І ось – нарешті. Знайшли ілюстрацію-мем з Кіану Рівзом. Як і коли цей мем опинився в підручнику – я пояснив нижче у себе на сторінці Facebook. Але ж справа не в цьому.
— Чи забороняється використання мемів у підручнику? – Ні. І з якого б це дива?
— Чи перекручена інформація про економічне зростання США, яку ілюструє фото з будівельниками хмарочосу? – Ні.
— Чи когось ображено, чи комусь завдано шкоди? – Ні.

Случай с Киану Ривзом в украинском учебнике

Так чому розпочався такий хайп? Ще позавчора я думав, що це випадково, просто привернуло чиюсь увагу. (Хоча за 1,5 роки цей мем, на жаль, помітив тільки один учень).

Проте зараз інформація про мем розповсюджена практично по всіх ЗМІ, сайтах-газетах-телеканалах, що радо підхопили в Росії (зі своїми коментарями про історію України – не знаю, до чого тут тема США). Телефон розривається.

Зрозуміло, коли висловлюються історики, педагоги. Але ж є «експертні висновки» спеціалістів, м’яко кажучи, з абсолютно інших сфер, які з пристрастю та обуренням дискутують, горлають про мем на одній сторінці підручника – це нормально?

Багато людей у різних країнах дуже здивовані: цей мем є такою важливою проблемою?

Чому це зараз почався хайп? Спробую відповісти частково, що я думаю з цього. Зараз відбуваються процеси в системі освіти, про які не буду поки що говорити. Саме зараз триває конкурс підручників історії для 7-го класу, і я з партнерами беру в ньому активну участь.

Случай с Киану Ривзом в украинском учебнике

Ще, до відома «замовників мем-скандалу»: продовжую роботу над створенням нових підручників і участь у конкурсі підручників. Мені це стало цікавіше. І ще – дякую за безкоштовну рекламу».

Читайте также: Сколько выпускников из Запорожской области хотят сдать пробное ВНО.

Фото со страницы  в Facebook Игоря Щупака


Комментарии читателей