Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорожский городской голова прокомментировал обыски в мэрии
Поделиться

В Запорожском городском совете прокомментировали обыски, которые проводили сотрудники СБУ и полиции

 В Запорожском городском совете сотрудники СБУ сегодня, 30 марта, провели обыски.

Дело, по которому правоохранители проводили следственные действия, ведется еще с прошлого года. Оно касаются оценки земельных участков и выкупа их у города.

Документы изымаются уже в четвертый раз. Первый раз это происходило в июне 2019 года. Вопрос: зачем это делается снова? — остается без логического ответа.  Сложившуюся ситуацию сегодня прокомментировали в городском совете.

Свое мнение на странице в Facebook опубликовал Запорожский городской голова Владимир Буряк. Он отметил, что не совсем ясно зачем в таких условиях проводить обыски, когда это может дестабилизировать действия городской власти, которая сосредотачивает все усилия на борьбе с распространением коронавируса.

Шановні запоріжці! Останні півроку міська влада живе в умовах постійних атак силовиків – обшуки, показові виїмки…

Опубліковано Владимир Буряк. Официальная страница городского головы Запорожья Понеділок, 30 березня 2020 р.

— Шановні запоріжці. Останні півроку міська влада живе в умовах постійних атак силовиків – обшуки, показові виїмки документів, дешевий піар постфактум… Прикро, що не став виключенням і режим карантину. Сьогодні зранку в міській раді чергові обшуки.

Особисто в мене така поведінка правоохоронців викликає глибоке обурення. Всі знають, які часи зараз переживає Запоріжжя та вся країна у зв’язку з поширенням коронавірусу. На сьогодні в місті вже виявлено 9 хворих. У цей тяжкий період, коли, здавалося б, як ніколи раніше, всі служби мають об’єднатися, про що говорив і Президент України, задля протидії «ворогу», який активно поширюється, до Запорізької міської ради знову приходить СБУ та вкотре проводить обшуки, дестабілізуючи і без того напружену роботу. Така поведінка викликає повне нерозуміння, адже сьогодні міська влада працює в посиленому режимі, намагаючись тримати ситуацію з коронавірусом під контролем.

Причини таких дій все ті ж, політичні. Запевняю – вистоїмо й цього разу. Але наголошую, що зараз такі ігри носять вкрай небезпечний характер. Сьогодні не час розхитувати ситуацію через політичні амбіції певних сил. У нас наразі є більш серйозна та масштабна проблема. Міська влада, як і завжди, надасть силовикам усе необхідне, якщо вони вважають, що зараз це на часі… Разом з тим, зазначу, що документи за справою були вилучені ще в жовтні. Тож чому обшуки відбуваються саме зараз, в такий складний для міста період, мені не зрозуміло.

Запевняю запоріжців, що міська влада працює в штатному режимі. Місто знаходиться на карантині. По всіх напрямках продовжується активна робота. Триматиму вас у курсі подій.
На жаль, кількість хворих на коронавірус поки що збільшується. Тож вкотре закликаю: залишайтеся вдома, бережіть себе та своїх близьких.

 Во время брифинга директор департамента правового обеспечения Запорожского городского совета Валерий Зломинога также прокомментировал ситуацию с обысками.

  Після того, як документи були вилучені вперше, суд зобов’язав їх повернути. У жовтні 2019 року слідчий знову прийшов з ухвалою, вилучив документи. У лютому 2020 року слідчий написав нам запит і ми надали додатково всі документи, які його цікавили. І сьогодні знову вилучають ці ж документи. В ухвалі, яку нам пред’явили, сказано, що оцінка землі не достовірна. Але не знаю, як можна зробити висновок про недостовірність оцінки землі, якщо оцінку землі робить особа, у якої є також підтверджене право від держави оцінювати земельну ділянку. І крім того, ще одна особа, у якої також є таке право, — підтверджує таку оцінку. Дві особи, уповноважені державою кажуть, що оцінка зроблена вірно. Суд вже один раз сказав, що дії з вилучення документів були не законними. Нам ніхто не завадить написати апеляційну скаргу стосовно того, що в третій раз вилучають одні ті самі документи з одного і того самого приводу, — отмечает Валерий Зломинога.

директор департамента правового обеспечения Запорожского городского совета Валерий Зломинога

Читайте также: Рада уволила министров финансов и здравоохранения, но не смогла назначить новых


Комментарии читателей