Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье
Запорожским больницам катастрофически не хватает денег
Поделиться

В запорожских больницах катастрофически не хватает средств

С 1 апреля в Украине стартовал второй этап медицинской реформы. Специализированные медучреждения Запорожской области должны получать средства из госбюджета  по контракту с Национальной службой здоровья Украины за предоставление ряда услуг. На практике же запорожским больницам катастрофически не хватает денег. Недофинансирование по разным видам услуг составляет 30-70%, а это 400 млн грн. Например, на лечение инсульта больница получает 16 тыс. грн, а реальная потребность — 30 тыс. Об этом городской голова Владимир Буряк сообщил на своей странице в Facebook.

«Наші медзаклади, які перейшли в формат некомерційних комунальних підприємств, стали банкрутами. Сума коштів, які виділяє НСЗУ, не покриває навіть зарплати, а про розвиток медзакладів і підняття зарплат медикам мова взагалі не йде, — написал Владимир Буряк. — Нагадаю, з екранів телевізорів протягом останніх двох років кожен міністр заявляв, що з 1 квітня держава буде оплачувати медичні послуги. При цьому механізмів співфінансування з міського бюджету не було розроблено через відсутність чіткого розмежування повноважень між державою та органами місцевого самоврядування.

Мало того, що в нинішніх умовах вишукати додаткові кошти в міському бюджеті досить важко, адже тільки на боротьбу з коронавірусом ми екстрено спрямували 100 млн грн. Крім того, щороку місто виділяє десятки мільйонів гривень на придбання обладнання, ремонти медзакладів, міські програми, зокрема заміни кришталиків, ендопротезування, зубопротезування… Та ще й не зрозуміло, як тепер допомогти нашим лікарням, не порушивши при цьому закон, щоб потім знову не прийшли «люди в чорному» й не вручили ще одну повістку, яку тільки й чекають, за що б вигадати».

Городской голова сообщил, что обратился к центральным органам власти с требованием срочно решить проблемный вопрос как можно быстрее.

Читайте также: В Запорожье обсудили, как в дальнейшем город будет бороться с коронавирусом


Комментарии читателей