Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорожских родителей призывают добиваться выделения средств на антисептики и маски для детей
Поделиться

Родительские комитеты не имеют права собирать деньги

Прошло не так много времени с начала нового учебного года, а в запорожских школах уже закрывают классы на карантин из-за вспышек коронавируса. Похожая ситуация и с детскими садами. Как ранее писала «Индустриалка», вчера, 10 сентября, закрыли детский сад №286 «Полунична галявина» в Бородинском микрорайоне. Коронавирус выявили у одной из сотрудниц дошкольного учреждения.

По словам активистов Партии Порядок вспышки коронавируса в учебных заведения Запорожья возникают из-за плохой подготовки к приему детей в условиях пандемии.

— Департамент освіти і науки міської ради несвоєчасно підготував проект рішення та зробив розрахунки обсягів і потреб закладів освіти. А міська рада не своєчасно прийняла рішення щодо підготовки до навчального року, — говорит активистка Партии Порядок Юлия Погребняк. — В першу чергу, згідно законодавства, персональна відповідальність за підготовку умов роботи закладів освіти згідно рекомендацій МОЗ, покладена на керівників закладів освіти. Але керівники не мають самостійних фінансових ресурсів. Це відповідальність та повноваження органу місцевого самоврядування, департаменту освіти і науки міста Запоріжжя і сесії міської ради.  Рішення потрібно було приймати не за тиждень до початку нового навчального року, щоб підготували школи, дитячі садочки та позашкільні заклади до прийняття дітей в умовах карантину та ризиків спалахів Covid-19.

активистка Партии Порядок Юлия Погребняк

Из-за отсутствия финансирования, по словам активистов Партии Порядок, во многих школах собирали деньги на средства индивидуальной защиты для детей, антисептики. Однако, теперь это — незаконно.

— У нас є закон «Про повну загальну середню освіту», який підписав президент України у березні цього року. І є нова суспільна норма, яка стосується прозорої та максимально адекватної взаємодії з батьківською громадою, в тому числі стосовно фінансової підтримки. Згідно 30 статті цього закону, батьківська громада може створювати органи самоврядування, але вони взагалі не впливають на питання, пов’язані з фінансуванням та збиранням грошей. Четвертий пункт цієї статті відкрито і однозначно стверджує, що рішення батьківських органів самоврядування виконується батьками школярів виклично на добровільних засадах. Про що це говорить? Це нова норма про прозорість, самостійність вибору. Людина сама приймає рішення, чи може вона і хоче фінансово підтримувати заклад освіти, — рассказывает Юлия Погребняк. — Що відбулося по місту Запоріжжя? Такий підхід до підготовки навчальних закладів до прийняття дітей до навчального року, — це легалізація корупції. Тому що керівникам закладів нічого не залишалося, вони, як заручники ситуації, вимушені були звертатися до батьківських комітетів, збирати гроші для підготовки школи до навчального року в умовах карантину.

Активисты Партии Порядок напомнили, что за не выполнения рекомендаций МОЗ в условиях карантина предусмотрена ответственность руководителей учебных заведений.

— Передбачені цивільна, адміністративна та кримінальна відповідальність. За 137 статтею Кримінального кодексу України, якщо не дай Бог буде летальний випадок неповнолітньої дитини, то керівнику закладу освіти погрожує від 3 до 5 років позбавлення волі, — говорит Юлия Погребняк. — Ще раз кажу, що такий підхід до організації початку навчального року з боку департаменту освіти і науки та міської ради це — безвідповідальність. Треба брати під контроль це питання. Саме зараз місія батьківських органів самоврядування не збирати гроші, а контролювати міську владу, департамент освіти і науки Запорізької міської ради. Потрібно повторно на сесії в повному обсязі забезпечити фінансування цього напрямку, тому що від цього залежить життя дітей.

Активисты Партии Порядок говорят, что обеспечение школ всем необходимым в условиях пандемии очень важно. Сделать жизнь каждого запорожца лучше — главная цель Порядка.

Читайте также: Что делать запорожцам при первых симптомах коронавируса


Комментарии читателей