Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
В день Татьяны запорожские студентки могут узнать имя суженого
Поделиться

Директор департамента образования и науки Запорожской ОГА Татьяна Озерова считает 25 января особенным днем

Как сообщала «Индустриалка», сегодня 25 января отмечается Татьянин день, который у многих ассоциируется с Днем студента, потому что Святая Татьяна считается покровительницей студентов.

Мы поинтересовались у главного человека в сфере образования всей области и у Татьяны по совместительству, отмечает ли она свои именины сегодня. Директор департамента образования и науки Запорожской ОГА Татьяна Озерова рассказала, почему считает 25 января особенным днем.

Татьяна Озерова

Щороку 25 січня всі Тетяни відзначають свої іменини, тому цей день для мене особисто щасливий. Вітаю всіх Тетян і бажаю краси, творчого злету, наснаги до життя та гарних подарунків!

Я більше орієнтуюсь на слов’янську традицію святкування, де вшановують пам’ять ранньохристиянської жінки-мучениці, адже свята Татіана є заступницею і покровителькою всіх Тетян. Саме мудрість, витримка та відданість – це приклад для наслідування.

Водночас, свята Татіана вважається покровителькою студентів, це ім’я в перекладі з грецької означає «упорядниця». Як «Упорядниця» в освіті Запорізького краю, дуже поважаю наше неперевершене студентство і щиро бажаю прекрасній молоді успіхів та оптимізму!

Можна вважати, що Тетянин день – це неофіційне студентський свято, яке асоціюється з молодістю, романтикою і веселощами.

Ми теж під час навчання у студентські роки намагалися провести їх весело, у дружньому колі з побажаннями підтримки під час сесії. Казали один одному: «Від сесії до сесії, живуть студенти весело. А сесія всього два рази на рік! То ж не переймайтесь! Все буде добре!». До того ж, з нього починалися студентські канікули, і саме цю подію, відчайдушне студентське братство завжди весело відзначало.

Деякі романтичні дівчата, навіть у Тетянин день 25 січня, за стародавньою бабусиною прикметою, намагалися з допомогою хитрощів принадити свого судженого. Для цього розстилали у двері будинку спеціальний половичок. Хто постука у двері та зайде на половичок у свято, той буде в будинку дівчини частим та бажаним гостем. А чому б ні, адже це весело!

Читайте также: Девушка из Запорожья покорила парижский подиум

Фото Светланы Олейник

 


Комментарии читателей