Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорожские ОТГ будут развивать в духе объединения
Поделиться

В Запорожском облсовет состоялся круглый стол по объединению ОТГ

Сегодня, 9 апреля, в Запорожском облсовете состоялся круглый стол на тему «Социальная сплоченность и единство в Стратегии регионального развития Запорожской области» в рамках региональной платформы «Диалог про мир и безопасную реинтеграцию». На нем присутствовали представители областной власти, депутатского корпуса и эксперты в сфере регионального развития.

Важность объединения Запорожской области отметила председатель облсовета Елена Жук. Особенно актуальной эта тема является последние 7 лет, когда наш регион соседствует с областью, где ведутся боевые действия.

Ми розуміємо, що не лише пандемія коронавірусу сьогодні всім нам дає виклики. На жаль, Запорізький регіон останні 7 років межує з областю, де ведуться бойові дії. Тому для нас тема інтелектуальної, духовної і стратегічної згуртованості є особливо вагомою. Дуже важливо, аби на всіх ланках і рівнях ми були разом. Тому я сподіваюся, що найближчим часом Запорізький регіон покаже, наскільки ефективним може бути розвиток згуртованих громад, — отметила Елена Жук.

О том, какие первые шаги областная власть готова сделать на встречу объединению рассказал управляющий делами исполнительного аппарата Запорожского областного совета Владимир Подорожко.

Всі ми відчуваємо спільну зацікавленість у тому, щоб зробити і Запорізьку область, і всю Україну соціально згуртованими. На мій погляд, сьогодні, коли завершена реформа децентралізації, і ми маємо 67 ОТГ та 5 районів, ми повинні робити все можливе для того, щоб взаємодія між базовими субрегіональним і регіональним рівнями була якомога ефективнішою. Це можуть бути окремі проєкти, які обласна влада буде реалізовувати за кошти бюджету участі, так званого громадського бюджету. У минулих роках ми досліджували досвід інших областей, де на рівні обласних рад впроваджений такий бюджет, і ми побачили, що це дійсно допомагає згуртувати території та реалізувати корисні інфраструктурні об’єкти на конкурсних засадах. 

Найближчим часом ми плануємо створити дієву консультативну дорадчу платформу з питань діяльності органів місцевого самоврядування, куди ввійдуть і представники громад, і представники районів, і депутатський корпус. Вони будуть напрацьовувати стратегічні напрямки розвитку територій Запорізької області, — рассказал Владимир Подорожко.

Ранее «Индустриалка» писала о том, с какими проблемами сталкиваются запорожские ОТГ. Подробнее о них читайте по ссылке.

Читайте также: Хортицу ждет большая реставрация


Комментарии читателей