Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя
Запорожская область повысила свои показатели в экологическом рейтинге
Поделиться

В Украине опубликовали экологический рейтинг областей — Запорожская область поднялась с 22-го на 19-е место

Ежегодно журнал «Фокус» анализирует экологическую ситуацию во всех регионах Украины. Во внимание попадают данные о выбросах загрязняющих веществ в атмосферу, количестве бытовых и опасных отходов, объеме сточных вод, статистике заболеваемости на злокачественные опухоли. На основании этих данных формируется экологический рейтинг областей.

запорожская область

То, что область поднялась в рейтинге — это результат позитивных изменений сразу по нескольким «фронтам»: снижение влияния крупных промышленных предприятий за счет модернизации, повышенное внимание со стороны местной власти, экоактивистов и их совместная работа над поиском решений для региона.

Я вважаю, що минулий рік був роком прозорості і відкритості в екологічних питаннях. Першим кроком було формування при постійній екологічній комісії обласної ради відкритої платформи “Екокрай”, яка об’єднала і представників влади, і екоактивістів. Серед найвагоміших рішень, які були нами прийняті, — це впровадження програми з екомоніторингу, яка зараз знаходиться на узгодженні в Міндовкілля. Вона дозволить контролювати рівень викидів в атмосферу. Ще один великий проєкт — це створення геопорталу. Він представляє собою платформу, де кожний житель області може знайти інформацію, в тому числі і в сфері охорони довкілля. Окремо ми займалися питаннями поводження з відходами, до яких входить розробка регіонального плану поводження з відходами до 2030 року. Подібних екологічних програм в області не впроваджувалося з 2013 року, — рассказал председатель постоянной комиссии по вопросам экологии, охраны недр и рационального природопользования Запорожского областного совета Игорь Чумаченко.

запорожская область

Еще одным достижением в области защиты окружающей среды можно считать и налаживание коммуникации с промышленными предприятиями.

— Підприємства поступово проводять екологічну модернізацію. Разом ми підписуємо меморандуми і бачимо, що підприємства працюють у напрямку розвитку заходів щодо зменшення впливу на довкілля та вкладають в реалізацію екологічних проєктів власні кошти, — отметил Игорь Чумаченко.

Позитивным примером сотрудничества промышленных предприятий и власти стало подписание меморандума между ПАО «Запорожсталь» и Запорожской ОГА, конкретные мероприятия которого направлены на снижение влияния производства на экологию. Условия меморандума предприятию удается выполнять досрочно благодаря реализации проектов экомодернизации производственных мощностей.

Игорь Чумаченко отмечает: результаты 2021 года достойные, но как всегда — есть над чем работать. Поэтому планы на 2022 год уже на стадии воплощения.

Ми плануємо домогтися розробки і затвердження нормативів екологічної безпеки повітря. Для цього ми вже подали звернення до Кабміну, Президента України, Верховної Ради. Також буде продовжуватися праця щодо екологічного податку. Ми хочемо, аби більша частина цього податку залишалася на місцях, адже коштів екологічного фонду не вистачає для вирішення всіх існуючих екологічних проблем. Також нам треба розширити комунікацію з державою. Тому що для вирішення проблем підтоплення, берегоукріплення потрібно вкладати державні кошти, екологічного фонду на ці потреби не вистачає. Сподіваюся, що наступний рік теж буде плідним та багатим на позитивні реалізовані проєкти, — подчеркнул Игорь Чумаченко.

Напомним, что в 2022 году экологический фонд Запорожской области составит 104,4 млн гривен. За эти средства планируют реализовать 50 проектов.

Объемы промышленных выбросов уменьшаются, а автомобильных — увеличиваются

О том, почему Запорожская область, несмотря на реализацию экопроектов, остается на неутешительных позициях рейтинга «Индустриалке» рассказала председатель общественной организации «Экосенс» Татьяна Жавжарова.

Якщо дивитися на статистику, за якою формуються подібні рейтинги, то ми бачимо, що за останній рік у Запорізькій області підвищилися викиди тепло- та атомних електростанцій, а з іншого боку відбулася модернізація металургійної промисловості, завдяки чому йшло зниження викидів. Окрім якості атмосферного повітря, в рейтингах враховуються якість води і кількість відходів. З водою в Запорізькій області, на жаль, краще не стало. Застарілі комунальні підприємства продовжують скидати у воду стічні каналізаційні стоки з фосфатами без очищення. Якщо брати кількість відходів, то їх стає більше. Це і побутові відходи, які наразі не сортуються та не переробляються у Запорізькій області, і накопичення промислових відходів, зокрема вугільних електростанцій, — отметила Татьяна Жавжарова.

запорожская область

Большой нагрузкой на окружающую среду также является автомобильный транспорт. По словам экоактивистки, только за прошлый год количество автомобильных выбросов увеличилось на треть.

Останні 3-4 роки офіційної статистики стосовно автомобільних викидів немає. До цього збиралася статистика, згідно якої 30-40% усіх викидів займали саме автомобільні. Наразі цифр про викиди автотранспорту немає. Але дані про реєстрацію автотранспорту свідчать, що у Запорізькій області лише за минулий рік зареєстровано на третину більше авто. З цього можемо робити висновок, що і викиди автотранспорту збільшилися на третину.

Улучшить экологическую ситуацию может каждый из нас

Чтобы сделать Запорожскую область чище, одних только усилий власти и экоактивистов недостаточно. Важно, чтобы и каждый из нас вносил свой вклад в улучшение качества воды и воздуха. Татьяна Жавжарова дала запорожцам несколько советов:

  • при передвижении на близкие расстояния давать предпочтение пешему ходу или велосипеду, а не автомобилю;
  • в быту использовать бесфосфатные моющие средства или экологические природные средства — горчицу, уксус, соду;
  • не вырубать деревья;
  • при покупках в магазинах использовать многоразовые сумки или пакеты.

Читайте также: Запорожское предприятие получило престижный «Эко-Оскар»


Комментарии читателей