Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Экономика
Запорожская область по экономическим показателям заняла восьмое место среди регионов Украины
Поделиться

В Запорожской области экономика постепенно восстанавливается

В Запорожской облгосадминистрации во время коллегии, которую проводил председатель ОГА Александр Старух, подвели итоги социально-экономического развития нашего региона и поставили основные задачи на 2021.

коллегия ОГА

На заседании присутствовали заместители председателя ОГА, руководители структурных подразделений облгосадминистрации, руководители территорий региона, мэры Мелитополя и Запорожья, а также представители других государственных учреждений.

Оксана Матвиишина

-Минулий рік був роком непростих випробувань для економіки країни в цілому, — отметила директор департамент экономического развития и торговли Запорожской областной государственной администрации Оксана Матвиишина.- Пандемія коронавірусу вплинула на соціально-економічний розвиток Запорізької області. Але аналізуючи результати рейтингової оцінки минулого року, а також низку позитивних тенденцій поточного, можна стверджувати, що ми витримали іспит пандемією.

За підсумками 2020 року по загальній рейтинговій оцінці ми посідаємо восьме місце серед регіонів України проти 14 у 2019 році. За 11 з 26 рейтингових показників Запорізька область увійшла до першої десятки. За обсягом реалізованої промислової продукції область посіла третє місце, за обсягом експорту товарів — четверте, за доходами місцевих бюджетів ми поділяємо 5-6 місця та за обсягом прямих іноземних інвестицій посіли шосте місце, — рассказала Оксана Матвиишина. — Водночас у розрізі напрямів діяльності результати були не такими однозначними і виглядали наступним чином: економічна ефективність — 13 місце проти четвертого у 2019; інвестиційний розвиток та зовнішня економічна праця — 6 місце проти 11; фінансова самодостатність — 14 місце проти 20; ефективність ринку праці — 18 місце проти восьмого; розвиток інфраструктури — 21 місце, на рівні показників 2019 року; відновлювана енергетика та енергоефективність — 4 місце проти 11.

На показники напряму економічної ефективності негативно вплинуло глобальне уповільнення економіки, коливання на традиційних для країни експортних ринках, негативні наслідки вимушених карантинних обмежень, вплив погодних катаклізмів, які нашкодили отриманню рекордного вражаю, який у нас був позаминулого року, а також тривала інвестиційна пауза. Це спричинило зменшення обсягів промислового виробництва на 7,1%, сільськогосподарського виробництва — майже на 13% і обсягів будівництва — майже на 32%.

Обмеження функціонування окремих видів економічної діяльності та підприємств у минулому році стало причиною ускладнення ситуації на ринку праці. Це призвело до втрати 10 позицій за напрямом ефективність ринку праці. Область посіла 18 місце проти 8 у 2019 році.

В этом году экономическая ситуация в Запорожской области начала улучшаться.

За підсумками першого кварталу 2021 року обсяг промислової продукції збільшився на 4,3% — це 5 місце серед регіонів країни. Найбільші обсяги зростання в електроенергетиці — плюс 17%, в металургії — плюс майже 6% та машинобудуванні — плюс 3%. Відновлено позитивну динаміку зовнішньоторговельної діяльності. Середньомісячна заробітна плата зросла більш ніж на 17%, а індекс реальної заробітної плати — майже на 10%.

З початку року кількість вакансій, поданих службою зайнятості, вже збільшилася в два рази, зменшилося навантаження на одне робоче місце до 8 осіб. Позитивна динаміка спостерігається і в сільському господарстві. Темп зростання доходів місцевих бюджетів наразі нас радує, — отметила Оксана Матвиишина.

коллегия ОГА

Во время коллегии Александр Старух отметил, что очень важно сейчас увеличить поступления в местные бюджеты.

-За доходами від експорту Запорізька область – третя в Україні, а за обсягами бюджетів — лише шоста,  — сказал Александр Старух. — Чому ми повністю не використовуємо свій потенціал? Це питання необхідно розглянути у кожній громаді, визначити об’єктивні та суб’єктивні чинники наповнюваності місцевих скарбниць, скоординувати дії з усіма структурами, від яких залежать бюджетні надходження, забезпечити ефективне використання державних субвенцій.

Руководитель аппарата Запорожской ОГА Зинаида Бойко сообщила об организации работы и взаимодействиях по вопросам управления территориями.

-Реформа децентралізації змінила систему організації, як виконавчої влади, так і місцевого самоврядування, — сказала Зинаида Бойко. — Створені в ході реформи 67 територіальних громад отримали повноваження, які до цього часу мали тільки міста обласного підпорядкування. Реорганізація формування органів управління наразі ще триває. На сьогодні районні державні адміністрації працюють у повному обсязі в п`яти районах. Ведеться також робота по формуванню кадрового потенціалу. В адміністраціях практично сформований апарат управління десь на 80-90%.

Во время коллегии также подвели итоги работы с обращениями граждан. В 2020 году в Запорожской области было зафиксировано 132 тыс. обращений граждан. Большая часть — 96% — поступили по телефону, по почте — 3%, 1% — по электронной почте.

коллегия ОГА

Во время коллегии мэр Запорожья Владимир Буряк рассказал о работе городского контактного центра Запорожья. Он также поднял вопрос необходимости завершения строительства приемно-диагностических отделений в двух городских больницах и обеспечения их медицинским оборудованием.

Подводя итоги, Александр Старух отметил, что сейчас очень важно понимать, что происходит в громадах и работать над улучшением ситуации.

Читайте также: Какие профессии стали популярными в Запорожской области.


Комментарии читателей