Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Интервью, Культура, Украина
Запорожанка победила в престижном международном литературном конкурсе
Поделиться

Запорожанка выиграла сразу две премии на международном литературном конкурсе «Коронація слова»

Лучшим драматургом международного литературного конкурса романов, пьес, киносценариев, песенной лирики и произведений для детей «Коронація слова» стала запорожанка Наталия Игнатьева. Она — драматург, театровед, председатель ОО «ФОРУМ-АРТ». Наталия Игнатьева работала руководителем литературно-драматической части в театре имени Магара, где ставили спектакли по ее пьесам.  Но Наталью уволили 1 января 2018 года — ее должность в театре сократили.

Коронація слова

О победе Натальи Игнатьевой сообщили на церемонии награждения победителей конкурса в номинации «Пьесы», которая состоялась в воскресенье вечером онлайн. Первое место в номинации пьесы завоевало ее произведение «Звір». Кроме того — уникальный случай — Наталья завоевала еще и третью премию, за пьесу «Карамель». До этого, как напомнили на церемонии, двойную победу на конкурсе с 20-летней историей получали писатели Ирэн Роздобудько и Андрей Кокотюха.

«Подія неймовірна і радісна, щаслива і натхненна. Дві мої п’єси — дуже важливі для мене, дуже болючі — відзначено конкурсом «Коронація слова». Утримуюся від сотень знаків оклику і радію, що мій «Звір» — перша премія, а «Карамель» — третя», — поделилась радостью на своей странице в Facebook Наталья Игнатьева.

«І досі не віриться»

«Индустриалка» связалась с Натальей Игнатьевой, поздравила и расспросила о пьесах.

-Відчуття неймовірні! Самі вигуки й емоції фонтанують! — поделилась Наталья Игнатьева. — По-перше, я страшенно хвилювалася за свого «Звіра». Ця п’єса для мене дуже особиста і мені важливо, щоб її прочитали, зрозуміли. Звісно, щоб і в театрі поставили з розумінням. По-друге весь рік – і не тільки через карантин – був дуже складним. Тож дзвінок від «Коронації слова» – це вже був наче подарунок, бо з’явилася надія, що в усякому разі моя п’єса не остання. А те, що вона перша, що вона перемогла  – щастя. От без перебільшення. Ну, а дві п’єси одразу в переможцях – це вже просто щось неможливе. І досі не віриться.

-О чем пьесы, как вы их создавали?

-«Звір» – про ветерана АТО, що повертається до «мирного» життя, але натомість отримує багато злості і хейту від тих, хто так би мовити «його туди не посилав». І що більше він занурюється в життя, то більшим стає сніговий вал проблем, непорозумінь аж до… Словом, усе те, що за роки війни накопичилося в душі і думках ввійшло в цю п’єсу.

«Карамель» у певному сенсі продовження теми, лише в більш філософському ключі. Ця історія вийшла трішки фантастична, трішки притчева. У чарівному осінньому саду зустрічаються двоє людей, різних за віком, досвідом, життєвими поглядами. І звичайно зі своїм болем, і може якоюсь потаємною надією.

Обидві п’єси завершено 2019 року. Над «Звіром» міркувала ще мабуть з 2018 чи й раніше. Розмовляла з ветеранами, спілкувалася з військовим психологом, шукала реальні історії. Насправді, не могла нічого іншого писати, поки не закінчила ці два тексти. І, до речі, лише цього року й змогла взятися за інші теми.

Напомним, что 2018 году Наталья Игнатеьва заняла 2-е место в конкурсе «Коронація слова» за пьесу «Вирій». Так что теперь в номинации «Пьесы» у нее есть все три премии.

Читайте также: В Запорожье презентовали календарь с редкими видами Хортицы — фото.


Комментарии читателей