Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Запорізький ветеран розповів, як під час війни став партизаном
Поделиться

Запорізьких ветеранів привітали з Днем Перемоги

На телеканалі TV5 проходить прямо зараз онлайн-марафон з великою святковою програмою «Пам’ятаємо. Перемагаємо », присвячений 75-річчю закінчення Другої світової війни.

За традицією співробітники комбінату “Запоріжсталь” привітали ветеранів з 9 Травня та вручили їм подарунки. Святкування Дня перемоги — це ще одна можливість подякувати ветеранам за їхній внесок у мир та майбутнє нашої країни, привітати їх та приділити увагу. У формуванні подарункових пакунків для учасників війни взяли участь міські соціальні служби та компанія Метінвест.

Одним з тих, кого привітали напередодні Дня Перемоги, став ветеран Другої Світової війни Іван Корнійович Кулик. У післявоєнні часи Іван Корнійович брав участь у відбудові промисловості міста. Прийшов працювати на комбінат “Запоріжсталь”.

— Я прийшов на «Запоріжсталь» після того, як закінчив вечірнє відділення інституту машинобудівників. Отримав звання «інженер-механік ливарного виробництва». Ну спочатку там я працював бригадиром на відливанні виливниць, потім поставили начальником зміни, — згадує Іван Корнійович.

Про війну дізналися, коли побачили повітряний бій

Подарунки до Дня Перемоги отримав і ветеран Другої світової війни Віктор Варвашеня. Під час війни він допомагав партизанам, а згодом і сам став до лав партизанського загону. Розповідає: про війну у його селі дізнались, коли побачили повітряний бій.

— Над селом почали пролітати літаки. І стало відомо, що фашистська Німеччина розпочала війну, напала на нашу країну. Ми побачили бій літаків над селом. Один літак впав на жито. Ми побігли туди — літак горить. Але на літаку зірочки, значить це наш літак.

Після війни Віктор Павлович вивчився на медика. До Запоріжжя приїхав працювати хірургом та провів чимало операцій, рятуючи життя своїм пацієнтам.

— Працював я на посаді доцента в Запорізькому медичному інституті на базі п’ятої міської лікарні. Потім на базі лікарні «Запоріжсталі». За цей час прооперував 3567 хворих. З них 17 осіб по санітарній авіації в районах області. Літаком мене возили туди. І якщо я за 2 години звільнявся, літак мене чекав. 2 години пройшло і якщо я не повернувся, то вже лікарня, в якій я був, мене привозила в Запоріжжя, — розповідає Віктор Варвашеня.

Допомогти привітати запорізьких ветеранів зголосилися соціальні служби та запорізькі підприємства.

В рамках телемарафону, який ми проводимо «Перемога 75», ми звернулися в різні інстанції. У тому числі і на підприємства, в громадські організації. Всі відгукнулися до цього великого свята. І зокрема ось буквально недавно ми отримали 120 комплектів подарунків від Метінвесту, — розповів голова Запорізької міської організації ветеранів Віктор Короленко.

Онлайн-марафон «Пам’ятаємо. Перемагаємо» транслюють прямо зараз на телеканалі TV5.

Завтра, 9 травня, можна подивитися повтор трансляції — з 09:00 до 12:00 і з 19:00 до 22:00.

Читайте також: Запорожским ветеранам подарили сертификаты на общение онлайн.


Комментарии читателей