Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Запорізький суд почав розглядати позов екс-начальника військового госпіталю
Поделиться

Екс-начальник Запорізького військового госпіталю Віктор Писанко  просить суд поновити його на посаді

На  перше засідання у Запорізькому окружному адміністративному суді по позову Віктора Писанки щодо незаконного звільнення прийшли військовослужбовці, волонтери, громадські активісти, які працювали у госпіталі, коли він був командиром частини.

суд Писанко

Сам позивач був присутній  на судовому засіданні  у вигляді  портрету на футболці, яку принесла і помістила на стільці у першому ряду громадська діячка Тетяна Ярмохіна.

Як повідомляла “Індустріалка”, звільнення начальника Запорізького військового госпіталю викликало гучний резонанс не тільки у Запоріжжі, а й далеко за його межами.

Писанко Віктор

Справи та посаду командира військової частини (а госпіталь — це в/ч) Віктор Писанко прийняв і приступив до виконання службових обов’язків на посаді 14 січня 2022 року. А через кілька тижнів, 24 лютого, розпочалося широкомасштабне вторгнення військ рф в Україну.

І Віктору Вікторовичу довелось у надскладних умовах організовувати роботу госпіталю, в який буквально в перший день війни почали доставляти поранених.

До організації гуманітарної допомоги цьому медичному закладу йому вдалося залучити волонтерів, як вітчизняні благодійні організації, так й міжнародні. У Запорізький військовий госпіталь почали надходити медикаменти, медичне обладнання та медичні засоби, автомобілі “швидкої допомоги” та реанімобілі.

Віктор Писанко

Зокрема, гуманітарну допомогу у вигляді партій медикаментів та коштовного медичного обладнання для операційних надала Група Метінвест.

Варто зазначити, що госпіталь за нового керівника став дуже патріотичним. Волонтери-художники створили багато муралів з національним контекстом, огорожу пофарбували у кольори державного прапору. Перед пораненими та персоналом з патріотичними програмами часто виступали творчі колективи.

мурал хол

Але не все у діяльності начальника госпіталю подобалося вищестоячому керівництву. Як результат — в госпіталь прибули перевіряючі.

Що цікаво — за результатами перевірки командиру частини не було оголошено ніяких стягнень. Натомість 1 травня з’явився наказ про увільнення підполковника медичної служби Віктора Писанки від займаної посади та зарахування його у розпорядження командувача Медичних сил ЗСУ.

Своє звільнення командир частини, який багато зробив для госпіталю (у ньому він знаходився цілодобово) переживав дуже болісно — за станом здоров’я потрапив до лікарні.

13 травня з’являється новий наказ — про призначення Віктора Писанки начальником відділу військової медицини оперативно-медичного управління військової частини у Харкові.

24 травня він отримує припис вибути до цієї частини для продовження проходження військової служби. Тобто бойового командира призначають, образно кажучи, перебирати папірці.

Віктор Писанка своє звільнення вважає незаконним, тому подав позов до Командування Медичних сил ЗСУ та Запорізького військового госпіталю.

У позовній заяві  просить суд визнати протиправним та скасувати наказ тимчасово виконуючого обов’язки командира військової частини від 1 травня 2022 про своє звільнення і поновити себе на посаді начальника госпіталю.

Позивач також просить суд стягнути з командування Медичних сил ЗСУ моральну шкоду у розмірі 100 000 грн, а з Запорізького військового госпіталю  — різницю невиплаченого у повному обсязі грошового забезпечення за весь період, протягом якого він мав право на нього.

Гребнєв Ігор

23 червня відбулось підготовче засідання, під час якого представники сторін могли задати один одному запитання. Адвокат позивача Ігор Гребнєв, зокрема, поцікавився у представника Командування Медичних сил, на якій підставі був звільнений начальник госпіталю.

У наказі вказується, що Віктора Писанку звільнили згідно пункту 116 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України. У цьому пункті  16 підпунктів, які є підставами для звільнення військовослужбовців з метою подальшого службового використання.

На думку позивача та його захисника, жоден з цих підпунктів не може слугувати причиною звільнення.

Дяченко Володимир

Представник Командування Медичних Сил Володимир Дяченко не зміг відповісти, який саме підпункт став причиною для звільнення Віктора Писанки і його зарахування в розпорядження командувача МС ЗСУ.

З його слів можна було зрозуміти, що у командування до начальника госпіталю були зауваження щодо дописів на сторінці госпіталю у соцмережі.

Ще одне звинувачення — Віктор Писанко допускав на територію військової частини іноземних журналістів. На що Віктор Вікторович вже пояснював, що всі представники ЗМІ мали відповідну акредитацію.

До речі, і після його звільнення іноземні журналісти продовжують відвідувати госпіталь.

Між іншим, Володимир Дяченко зазначив, що Віктора Писанку призначили на вищу посаду, ніж ту, яку він займав у Запорізькому військовому госпіталі.

Цю заяву адвокат позивача Ігор Гребнєв прокоментував так: “За протиправну поведінку Віктора Писанку підвищили”, що викликало сміх у судовій залі.

адмінсуд

Наступне судове засідання у Запорізькому окружному адміністративному суді відбудеться 6 липня о 12 годині.

Фото Тетяни Ярмохіної і Олександра Прилепи

Читайте також: У Запоріжжі на захист звільненого начальника військового госпіталю стали лікарі, волонтери і військові

Читайте наші новини на сайті  zprz. city

Комментарии читателей