Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізький металург із 26-річним стажем отримав престижну нагороду з чистого золота — фото
Поделиться

За довгі роки праці металург зарекомендував себе справжнім професіоналом

У 2014 році до Дня металурга і гірника компанія «Метінвест» заснувала нагороду «Золота зірка Метінвесту». Щорічно її вручають найкращим працівникам, які досягли значних успіхів у професії, покращили виробництво або створили власний інноваційний проєкт.

Цього року «Золоту зірку Метінвесту» отримали четверо запоріжців. З одним із них, слюсарем-ремонтником агломераційного цеху ПАТ «Запоріжсталь» Михайлом Зайцевим, «Индустриалка» поспілкувалася особисто. Він розповів про свій трудовий шлях та показав золоту нагороду.

На комбінаті «Запоріжсталь» Михайло Зайцев працює вже 26 років — з 1994 року. Весь час він працював в агломераційному цеху, який вважає рідним.

За довгі роки сумлінної праці Михайло Зайцев досяг високих професійних здобутків. Він розробив і впровадив способи заміни конвеєрних стрічок у відділеннях цеху, що дозволяють максимально скоротити час і трудовитрати.  А завдяки застосуванню передових технологій, металург у 1,8 разів збільшив число замін конвеєрних стрічок на рік.

Михайло Зайцев також вніс вклад в екологічну модернізацію виробництва. Він впровадив проєкт зниження викидів сірки та пилу в атмосферу. І проєкт виявився справді дієвим. Показники запиленості знизилися з 500 мг до 50 мг, а показники сірки — з 700 мг до 400 мг. Завдяки цьому викиди стали мінімальними і входять до нормативів європейських стандартів.

металург

Крім цього, Михайло Зайцев є бригадиром єдиної на комбінаті ділянки, де проводиться повний цикл заміни транспортерних стрічок без залучення підрядних організацій. А ще він автор інвестиційного проєкту по впровадженню методу гарячої вулканізації з використанням нового обладнання. Це дозволило підвищити стійкість стиків і знизити аварійні простої на 80%.

За словами самого металурга, головний секрет його успіху — це добросовісний і розумний підхід до праці.

Я вважаю, що роботу потрібно виконувати добросовісно. З самого початку праці на заводі я дотримуюся поради свого першого бригадира, якого вважаю наставником. Він говорив, що в моменти невдач та помилок треба спокійно сісти, подумати і осмислити все, що робиш. Мене навчили приймати рішення з розумом та холодною головою. І це неабияк допомагає. А ще ніколи не треба опускати руки. Навіть якщо щось не вдалося, завжди є можливість це виправити, — розповів Михайло Зайцев.

металург

Завдяки такому підходу до роботи металург зміг досягти успіху і отримати найпрестижнішу нагороду в металургії.

— Керівництво вирішило, що я вніс гарний вклад у розвиток комбінату, вони відмітили мій професіоналізм. Але я хочу зазначити, що до успіху мене привів не тільки мій труд, а праця всього колективу — моєї бригади. Без цих людей я не зміг би нічого досягти. В момент вручення «Золотої зірки» вони також були зі мною. Емоції тоді зашкалювали, їх не передати словами, — поділився враженнями Михайло Зайцев.

Окрім роботи в рідному цеху, металург є наставником молодих спеціалістів. Тому він вважає, що «Золота зірку Метінвесту» стане гарним стимулом для роботи його підлеглих.

Я пишаюся своєю нагородою. Завдяки їй я хочу показати гарний приклад молодим кадрам, які приходять працювати на завод. Вони мають знати, що тяжкий труд обов’язково буде помічений. А особливо завзятих людей неодмінно чекає успіх, — розповів металург.

металург

Гарним прикладом Михайло Зайцев є не лише для молодих працівників, а і для власних синів. Побачивши, якою престижною є професія металурга, вони вирішили піти по стопам батька.

В мене є двоє синів. Старший працює майстром на «Дніпроспецсталі», а молодший пішов навчатися на електрогазозварника. Я хочу, щоб у майбутньому він працював саме на «Запоріжсталі». Адже на комбінаті стабільне виробництво, стабільна зарплата і головне — впевненість у завтрашньому дні, — підкреслив Михайло Зайцев.

металург

Читайте також: Чи може Запоріжжя обійтися без промисловості

Фото автора


Комментарии читателей