Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізьким волонтерам ідею для сітки "Розвідники у квітах" підкинула маленька дівчинка
Поделиться

Сітку-картину про розвідників у квітах сплели волонтери з волонтерського центру на бульварі Центральному

На сьогодні колекція різнокольорових сіток-картин налічує дві — “Вишиванка з  прапором та гербом” і “Розвідники у квітах”. Як вони створювалися, “Індустріалці” розповідає відомий запорізький гід і волонтер Валентина Вініченко.

Вініченко

Волонтерський центр для виготовлення маскувальних сіток (до них додалися ще й нашоломники) Валентина Вініченко та її донька Катерина створили ще в 2014 році. І всі ці роки запоріжці не перестають плести маскувальні сітки для військових.

волонтери

З початком широкомасштабного вторгнення рф в Україну замовлень, звичайно, стало в рази більше. Волонтери, як ті бджілки, працюють з ранку до вечора, щоб нашим хлопцям було чим захистити від ворога себе та техніку.

волонтери

Варто зазначити, що в цьому центрі вже сформувалася справжня волонтерська родина. Сюди спішать попрацювати навіть після основної роботи. І щоб люди не вигоріли, Валентина Вініченко намагається придумати щось таке, шоб підбадьорило волонтерів.

волонтери

— Коли був День вишиванки, дівчата і хлопці сказали, що вони прийдуть у вишиванках, — розповідає Валентина Степанівна. — А у мене була ідея — зробити сітку-вишиванку. А до цього була ідея зробити на перемогу сіточку “Прапор і герб”.

волонтери

А у нас є Таня Листопад, вона вишивальниця. Таня швиденько розробила ескіз Коду. Зробили з двох боків червоно-чорні сплетені візерунки. А посередині додали прапор і герб. Вийшло дуже гарно!

Вініченко і Листопад

Історія іншої сітки-картини дуже зворушлива. За словами Валентини Степанівни, в кожну сіточку вони вкладають дитячі малюнки. Одного разу вони отримали малюнок дівчинки, якій не було ще й чотирьох років. Малесенька художниця намалювала, як змогла, квіточки і ще щось, зрозуміле, напевне, лише їй самій. А мама підписала малюнок “Розвідники у квітах”.

Розвідники у квітах  — Ми цей малюночок загорнули   у сітку й відправили військовим, навіть фото нормальне не зробили, — згадує Валентина Вініченко. — Але “Розвідники у квітах” так запали мені в душу, що ми з Тетяною звернулися до дівчат: “Давайте зробимо сіточку “Розвідники у квітах”.

Так і з’явилися на “картині” квіти, сонечко, небо, яскрава зелень. І два розвідника посеред цієї краси. Ми робимо для бійців нашоломники, от наші дівчата позначили розвідників нашоломниками.

Коли хлопці приїздять за сіточками, ми пропонуємо їи знайти розвідників. Кажемо їм — знайдете, дамо сітку, ні — не дамо (сміється).

Один повзав-повзав, все шукав, де вони заховалися, а потім: “Та ось же вони!”

Дівчата кажуть: “Може продамо на аукціоні і гроші на сіточку пустимо?” Кажу, що ні, це наш оберег.

За словами Валентини Вініченко, у них є ідея ще однієї сітки. Тканину різнокольорову вже підготували. Але поки що немає часу її робити — багато замовлень на маскувальні сітки від військових.

— А то уже третю картину зробили б, — говорить відома волонтерка. Що буде зображено на новій сіточці Валентина Вініченко розказувати не стала. Одне лиш сказала, що на ній обов’язково будуть мальви.

Вініченко і Листопад

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: Цікаві факти про Запоріжжя відомий гід розповідає волонтерам під парасолькою

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

 Комментарии читателей