Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізькі журналісти отримали “вогники” за твори про війну - фото
Поделиться

Запорізька обласна організація НСЖУ підбила підсумки творчого конкурсу

Підсумки творчого конкурсу “І серце, і душу віддам за Україну” підбили на урочистому засіданні правління обласної організації Національної спілки журналістів України, присвяченому Дню журналіста.

журналісти конкурс

На засіданні також прийняли в члени НСЖУ Катерину Клочко, Ганну Логвиненко та Андрія Янченка.

Логвиненко Ганна

Роботи на творчий конкурс прислали 25 журналістів. До речі, як повідомила голова обласної організації НСЖУ Наталія Кузьменко, деякі учасники нині перебувають за межами Запоріжжя. Так, Олена Муха надіслала свій твір з Німеччини, Віталіна Дорошенко — з Литви, Оксана Гладій — з Естонії, Ганна Кулькова — з Польщі, Влада Сергіна — з Чернівців.

Лупинос Ганна

Для участі у конкурсі члени журі відібрали 14. Як розповіла голова журі Ганна Лупинос, роботи повинні були відповідати певним критеріям. Зокрема, відповідати темі конкурсу, бути написаними зараз, а не до війни, а також мати художнє та естетичне наповнення.

— Всі роботи були дуже емоційними, — поділилась Ганна Лупинос. — Не знаю, як чоловіки, але я читала і плакала.

У конкурсі було чотири номінації — “кращий нарис”, “кращий есей”, “кращий поетичний твір” і “краще фото”.

Найбільше робіт надійшло для номінації “краще фото”, тому організатори конкурсу вирішили оголосити переможця та призерів у вересні, до Дня міжнародної солідарності журналістів, який відзначається 8 вересня. До цієї дати у пресцентрі буде проведена фотовиставка учасників.

журналісти нагорода

Переможці у кожній номінації отримали особливу нагороду — “Журналістський вогонь” із муранського скла, до якої додавалась грошова винагорода. Премії також отримали і призери конкурсу. Зазначу, що ветеран журналістики Жан Кучмій свою винагороду попросив передати воїнам, які захищають Запорізький край.

Горбатко Вікторія

В номінації “кращий нарис” переможцем стала відома журналістка з Бердянська Вікторія Горбатко, яка евакуювалася з рідного міста і нині проживає у Запоріжжі. Свою роботу Вікторія назвала “Мій світ розбився на уламки”. Журналістка описала життя своєї сім”ї в окупованому місті, з якого довелось виїхати, коли почалися затримання активістів та АТОвців. Чоловік Вікторії — Володимир Смердов підпадав під цю категорію.

Так воно, зрештою, і сталося — окупанти штурмували дім Вікторії і Володимира вже після їх від”їзду. Перевернули все в будинку і практично розгромили його. Потім справу довершили місцеві мародери.

Шевчук Олена

Друге місце в цій номінації зайняла Олена Шевчук, яка написала низку нарисів про лікарів Запорізького військового шпиталю, які щодня рятують поранених бійців. Олена є офіційним волонтером цього медичного закладу Міністерства оборони, вона організовує допомогу як для пацієнтів, так і для персоналу. Наталія Кузьменко від імені правління НСЖУ вручила Олені Шевчук за її невтомну роботу у госпіталі “Оскар” для дівчаток”.

Третє місце розділили роботи Віталіни Дорошенко та Оксани Гладій.

Юрик Пилип

Для оцінки поетичних творів для членів журі основним критерієм був патріотизм. Переможцем в цій номінації став відомий запорізький журналіст і поет Пилип Юрик, який з 2014 року пише актуальні вірші, гуморески, байки, памфлети, тематично пов’язані з російською агресією проти України.

Нещодавно Пилип Юрик видав чергову збірку — “Чхаю на Пупу”, яку присвятив відважним захисникам України.

Кучмій Жан

Друге місце посів не менш відомий запорізький журналіст і поет Жан Кучмій, який видав вже до 30 збірок. Жан Кучмій зізнався, що, як би міг, то взяв автомат і піщов боронити країну. Але оскільки вік не дозволяє йому цього зробити, то він бореться з ворогом при допомозі слова.

Віхляєв Володимир

Третє місце журі після жарких суперечок віддало Володимиру Віхляєву, якому надало перевагу перед не менш відомим майстром поетичного слова Миколою Білокопитовим.

В номінації “краща есея” переможцем став Микола Бордюжа, 2 місце — у Валентина Терлецького, 3 місце зайняла Інеса Атаманчук.

Бордюжа Микола

Спецпризи за свої роботи отримали Олена Морозова та Едуард Бобровицький.

Музичний супровід церемонії нагородження забезпечив член журі, член НСЖУ, відомий композитор-пісняр Анатолій Сердюк. Анатолій виконав пісню “Боронимо свій рідний край” та презентував пісню “Це моя Україна”, яку вони написали з Жаном Кучмієм.

Сердюк Анатолій

Заключним акордом урочистого засідання правління обласної організації НСЖУ стало привітання генерального директора Запорізької обласної філармонії Ірини Конарєвої та запальний виступ артистів козацького ансамблю пісні і танцю “Запорожці”.

Конарєва Ірина

Ірина Конарєва вручила Подяки журналістам, які висвітлюють діяльність цього закладу культури, а старший контролер Наталія Борисенко передала смаколики, які по рецепту її бабусі виготовляють у “філармонійній пиріжковій” для захисників Запорізького краю. Ну дуже смачні пиріжечки!

Фото Олександра Прилепи

Читайте також: У Запоріжжі для дітей відкриють арт-простори

Читайте наші новини на сайті zprz.city.Комментарии читателей