Індустріалка - новини Запоріжжя

Відродження Хортиці, Запоріжжя, Культура
Запорізькі студенти за підтримки меткомбінату роблять Хортицю ще привабливішою для туристів
Поделиться

Проєкти, які перемогли у конкурсі «Хортиця — втілення мрій» покликані зробити острів цікавішим для туристів та запоріжців

У Запоріжжі реалізують проєкти студентів, які перемогли у конкурсі «Хортиця — втілення мрій». Про цікаві проєкти, авторами яких виступили студенті ЗНУ, розповіли в ефірі телеканалу “Україна 24”.

Нагадаємо, реалізація ідей стала можливою завдяки конкурсу серед студентів Запорізького національного університету «Хортиця — втілення мрій». Студентська молодь пропонувала креативні ініціативи, як удосконалити Хортицю. Конкурс стартував у липні цього року. Його ініціатором виступив комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест та Національний заповідник «Хортиця» при організаційному супроводі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій».

Так, один з проєктів-переможців — це проєкт «Вarefoot» («Босонога стежка»), який втілять в теплішу пору, — це ідея студентки факультету іноземної філології ЗНУ Ірини Ульченко. Вона запропонувала прокласти спеціальну стежку з різним природним покриттям: піском, деревом, каменями, шишками, травою та мохом. Щє один її проєкт «NEzumno» («Не зимно») — для його реалізації зробили годівницю для диких тварин . Та встановили відеокамеру, за допомогою якої можна онлайн спостерігати, наприклад, за оленями та козулями — достатньо зайти на офіційний сайт Національного заповідника «Хортиця» у розділ «Вебкамери».

Місце, де ми облаштували цю годівничку доволі популярне серед оленів. Коли вони будуть туди приходити, ми зробимо нарізку кадрів і це також можна буде побачити на сайті. Так би мовити, ознайомитися з природою острова Хортиці, не наносячи її шкоди, — розповіла в ефірі Ірина. — Другий мій проєкт – це босонога тропа. Кожні 10 метрів матеріал стежки буде змінюватися, і ти відчуєш всі ці матеріали, з яких буде складати тропа. Це і прикольно, і мені здається, дуже корисно. Тому що у Запоріжжі я взагалі такого не бачила і небагато таких доріжок є по Україні. Це зацікавить туристів і запоріжців.

Ще один проєкт, який переміг у конкурсі, передбачає розробку загальної системи велосипедної навігації островом, запропонував її студент четвертого курсу історичного факультету ЗНУ Сергій Ващенко. Велосипедний маршрут стартує від оновленого майдану «Козацьке коло».

Сума фінансування трьох проєктів-переможців конкурсу становила 300 тис. грн. Гроші виділив комбінат «Запоріжсталь».

Як зазначив в ефірі телеканалу “Україна 24” генеральний директор ПАТ “Запоріжсталь” Олександр Мироненко, ідея створення конкурсу виникла через бажання зробити острів цікавим для туристів й одночасно зберегти його автентичність.

Для Групи Метінвест та комбінату «Запоріжсталь» дуже важливо розвивати ті території, де знаходяться наші підприємства. Тому ми завжди з відкритістю ставимося до ідей і наших працівників, і молоді. Так виникла ця ідея зі студентами ЗНУ, для того, щоб реалізувати ці три проекти, — розповів Олександр Мироненко. — Насправді їх було дуже багато. Ми обрали три кращі. Це і тропа, і годівничка для тварин, яка вже працює. Кадри з цієї годівнички можна буде дивитися онлайн, а також у новому музею. Там будуть облаштовані спеціальні монітори, на яких можна буде подивитися, як живуть тварини на Хортиці. Також це і туристичні маршрути Хортицею. Як пішохідні, так і веломаршрути, якими можна скористатися і подивися всі найкращі місця на острові.

Нагадаємо, зараз на Хортиці продовжується реконструкція. Вже відновлено низку знакових об’єктів, острів наповнюється новими сеансами, новими атракціями. Велике відродження Хортиці стартувало в цьому році за ініціативи Президента Володимира Зеленського. Її відродження — у пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента і координатора президентської програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка. На Хортиці вперше в новітній історії застосували практику партнерства держави з бізнесом — партнером проєкту розвитку заповідника стала Група Метінвест.

Читайте також: Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі


Комментарии читателей