Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорізькі студенти наклеїли свої побажання на рулони сталі
Поделиться

Студенти запорізьких вузів відвідали комбінат «Запоріжсталь»

Доброю традицією для металургійного комбінату «Запоріжсталь» стали зустрічі з молоддю — стипендіатами Метінвесту. Як писала «Индустриалка», в п’ятницю студенти запорізьких вишів відвідали металургійний комбінат «Запоріжсталь». Екскурсія на підприємство видалася дуже насиченою та цікавою. Розпочалася вона із зустрічі з генеральним директором «Запоріжсталі» Олександром Мироненком. Студенти дізналися багато нового про комбінат, поставили цікаві, а іноді й провокуючі питання та ознайомилися з процесами виробництва.

студенти на "Запоріжсталі"

Екскурсія на підприємство розпочалася з диспетчерської комбінату. Потім студенти відвідали центр практичного навчання «Кампус». Після цього вони направилися на виробничі майданчики комбінату «Запоріжсталь». Студенти відвідали доменний цех підприємства. На доменній печі №4 вони не тільки дізналися, як роблять чавун, але й змогли це побачити на ливарному дворі. Крім того, в пірометричній, звідки ведеться керування печами, майстер газового господарства Антон Жданович розповів та показав студентам, як працює газівник доменної печі. Всі бажаючі могли спробувати себе в якості газівника та покерувати виробничим процесом на спеціальному симуляторі.

студенти на "Запоріжсталі"

Студент Національного університету «Запорізька політехника», який навчається на магістратурі за спеціальністю «обладнання ливарного виробництва», Максим Курінний дуже зацікавився симулятором газівника та вважає, що він міг би стати гарною заміною комп’ютерних ігор для студентів.

-Мої однокурсники могли б на лекціях ходити в комп’ютерні класи і проходити тренінги на таких стимуляторах, — зазначив Максим Курінний. — Щоб вони могли зрозуміти, як працює піч і яким чином діяти в різних ситуаціях. Це було би дуже корисно для студентів. Коли вони прийдуть на виробництво, то будуть знати, як і що працює. Їм знадобиться менше часу на навчання на виробництві. Молоді фахівці зможуть швидше просунутися по кар’єрних сходах, тому що прийдуть з великим багажем знань.

"Запоріжсталь"

З доменного цеху студенти поїхали до цеху холодної прокатки №1. Там вони подивилися, як працює суперсучасна травильна лінії НТА-4, яка повністю виключає викиди в річку Дніпро та відвідали склад готової продукції. Саме на складі для студентів підготували сюрприз. Кожен з них зміг написати побажання для покупців сталі та наклеїти його на рулон поруч із QR-кодом. Рулони із побажаннями від запорізьких студентів роз’їдуться по всьому світу.

-Я побажала всього найкращого, — сказала студентка четвертого курсу НУ «Запорізька політехника» транспортного факультету Анастасія Сидоренко. — Ця екскурсія мені дуже сподобалася. Я була здивована та навіть не уявляла, що «Запоріжсталь» — таке масштабне підприємство.

студенти на "Запоріжсталі"

Владислав Петренко вчиться на п’ятому курсі Інженерного інституту Запорізького національного університету на магістратурі та проходить стажування на «Запоріжсталі» у відділі охорони праці.

— Я планую залишитися працювати на підприємстві, — зізнався Владислав Петренко. — Тут дуже гарна перспектива кар’єрного росту та великі заробітні плати. Мені дуже сподобалося в доменному цеху. Доменна піч мене дійсно вразила.

Гарний приклад студентам показує Сергій Суворов. Хлопець наразі навчається на третьому курсі Інженерного інституту Запорізького національного університету за спеціальністю «обробка металу». Коли молодик закінчив коледж, він потрапив на виробничу практику на комбінат «Запоріжсталь», потім влаштувався працювати на підприємство та вступив до вишу.

-Я працюю оператором поста управління в цеху гарячої прокатки, — розповів Сергій Суворов. — У мене цікава робота, в мене є кар’єрний ріст. На «Запоріжсталі» дуже гарні умови праці та високі зарплати.

студенти на "Запоріжсталі"

У кінці екскурсії студенти знову мали можливість поспілкуватися з генеральним директором «Запоріжсталі» Олександром Мироненком та поставити йому питання. Більшість студентів цікавило, як пройти практику на «Запоріжсталі» та як працевлаштуватися на підприємство.

-Ми готові співпрацювати з усіма, хто хоче проходити у нас практику, кому цікава дуальна освіта, — сказав Олександр Мироненко. — Ми готові вислухати і розглянути всі ваші пропозиції.

студенти на "Запоріжсталі"

Нагадаємо, що на «Запоріжсталі» діє багато мотиваційних програм, зокрема для молоді. Одна з них розрахована для працівників, для яких комбінат «Запоріжсталь» став першим місцем роботи. Якщо вони відпрацювали безперервно

повних 12 місяців, можуть взяти участь у стимулюючій програмі. А саме — за активну участь у житті комбінату, доцільні робочі пропозиції та відповідальність здійснюється виплата одноразової грошової премії.

Читайте також: У Запоріжжі модернізують політехнічний центр професійно-технічної освіти.

 


Комментарии читателей