Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
Запорізькі студенти допоможуть підприємству вирішити важливе виробниче завдання
Поделиться

На комбінаті «Запоріжсталь» стартував другий етап кейс-чемпіонату для молоді

На комбінаті «Запоріжсталь» побували учасники студентського кейс-чемпіонату «M.Student Champ» від компанії Метінвест. В рамках нього молоді люди будуть вирішувати реальні виробничі завдання і пропонувати свої інноваційні ідеї. Кращі з них впровадять у виробництво на підприємствах Групи Метінвест.

студенти на Запоріжсталі

Одна з команд, яка представляє інженерний інститут ЗНУ (колишня ЗДІА) працює над усуненням дефекту «заворот кромки», які утворюється при змотування рулонів металу. В рамках другого етапу чемпіонату молоді люди побували в цеху гарячої прокатки тонкого листа. Тут вони своїми очима побачили розпечену стрічку металопрокату, яка на фінішному етапі виробництва змотується в рулони.

Запоріжсталь

Ментором (наставником) команди став старший майстер стану і нагрівальних печей Сергій Мудрицький.

— Учасники команди зі мною зв’язалися і запропонували свою допомогу у вирішенні проблеми. Видно, що молоді люди зацікавлені у вирішенні задачі, активні. У нас є точки дотику, так що думаю все вийде.

Сергій Мудрицький

Тема кейсу — «Заворот кромки при змотування рулону на стані гарячої прокатки тонкого листа». Це ситуація, коли при постановці на транспортувальний конвеєр заминаються витки листів металу. Надалі цей метал вимагає доопрацювання — ми втрачаємо гроші і людські ресурси. Тому це проблема, яку потрібно вирішити, — поділився Сергій Мудрицький. — Можливо, якраз молодь зі своїм свіжим поглядом на виробничі процеси зможе вирішити цю проблему.

Сергій Мудрицький

Після екскурсії по цеху студенти розповіли, що ідеї, як вирішити кейс, у них вже є. Але їх поки тримають в секреті.

— Я вирішив взяти участь в кейс-чемпіонаті, бо вчуся на відповідній спеціальності. І ця тематика мене дійсно цікавить. Це хороша можливість проявити себе, отримати досвід. Також Метінвест заохочує переможців таких проектів, — поділився один з учасників команди Богдан Жолобко. — Тема у нас цікава. Наше завдання полягає в тому, щоб або вигадати якесь тимчасове рішення, або розробити повноцінний план заходів для ліквідації подібних дефектів в майбутньому. Тобто по суті, розробити новий технологічний процес. Що ми виберемо, і яка буде стратегія, поки сказати складно. Ми хочемо переглянути технологічні карти, статистику дефектів. Оцінимо ситуацію і виберемо напрямок, в якому будемо рухатися.

Богдан Жолобко

Студент Олександр Сагулякін після закінчення вишу планує працювати на комбінаті «Запоріжсталь». Тому кейс-чемпіонат він розглядає як внесок в свою майбутню кар’єру.

— Такі проєкти збагачують тебе досвідом. Той багаж знань, який ти винесеш звідси, допоможе тобі в майбутньому як в праці, так і в науковій діяльності. Після вишу я планую працювати на «Запоріжсталі». Піду або в цех гарячої прокатки, або холодної — згідно моєї спеціальності, — розповів Олександр Сагулякін.

Олександр Сагулякін

Також студенти відзначили, що дуже цінують можливість вивчити технологічні процеси зсередини.

— Після вишу я планую працювати в університеті або тут, на «Запоріжсталі» — ще не вирішила це питання. Кейс-чемпіонат для мене — це можливість розвитку, можливість побачити виробництво зсередини, поспілкуватися з людьми, які не один десяток років працюють на підприємстві. Теорія це добре, але практика — це зовсім інше, — поділилася Світлана Непом’яща. — Тема нашого кейсу досить серйозна і цікава. Ідея як його вирішити є, але поки тримаємо це в секреті.

Світлана Непом'яща

Відзначимо, що це третій Студентський кейс-чемпіонат «M.Student Champ». Перший проходив у Кривому Розі. Другий — в Запоріжжі, Маріуполі та Авдіївці.

Окрім можливостей для розвитку переможців проєкту чекають цінні призи. Команда, яка займе перше місце, отримає 30 тис. грн, друге — 20 тис. грн, третє — 10 тис. грн. Премія за краще інноваційне рішення, Гран-прі — 50 тис. грн на команду.

Читайте також: На висоті: запоріжанка працює машиністом крана вже майже 30 років


Комментарии читателей