Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі
Поделиться

У Запоріжжі оберуть найерудованіших школярів

У Запоріжжі відбувся відбірковий тур другого сезону конкурсу «Green интелект» громадської спілки “Зелений центр Метінвест”. Це конкурс для юних ерудитів у рамках екологічної освітньої програми “Зелений паросток”.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

Цього року географія конкурсу розширилась. Він проходить у Маріуполі, Кривому Розі та Запоріжжі.

Як зазначають, організатори, інтелектуальний конкурс «Green интелект» проводиться серед учнів одинадцятих класів. Його особливість полягає в інтеграції матеріалу шкільних предметів з екологічними знаннями, вміннями та навичками для виховання цілісної, екологічно грамотної та відповідальної особистості.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

— «Green интелект» — це важливий проєкт, в якому беруть участь талановиті, інтелектуально розвинені та продвинуті діти, — зазначає керівник громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Насамперед для дітей це можливість розвиватися, визначитися до якого коледжу чи вузу їм вступати в майбутньому. Ми пишаємось, що “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” хоча б трохи, але причетний до майбутніх успіхів цих дітей.

Партнером конкурсу «Green интелект» у Запоріжжі виступає комп’ютерна академія “ШАГ”. Саме на її базі пройшов відбірковий тур.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

-Академія “ШАГ” вже 20 років у Запоріжжі розвиває молодь та дає їй можливість отримати професію, — розповідає директор комп’ютерної Академії “ШАГ” м. Запоріжжя Дмитро Поварнін. — У нас є різні курси для дітей. У першу чергу, ми зацікавлені в тому, аби наші діти, наше майбутнє, — всебічно розвивалися. Я вдячний “Зеленому центру Метінвест” за те, що в них — аналогічні ініціативи і, що ми разом проводимо цей конкурс.

Під час відбіркового туру учасники конкурсу відповідали на запитання за чотирма напрямками — людина, мандри, кулінарія та техніка. Для відповіді на тестові запитання старшокласникам знадобились знання з біології, фізики, хімії, інформатики, математики, мистецтва, іноземних мов, літератури, географії, історії та суспільствознавства.

У відбірковому турі взяли участь понад 50 учнів. Старшокласники зазначають, що запитання були досить неочікуваними.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

-Взяти участь у конкурсі мені запропонувала моя вчителька. Я вирішив спробувати, бо це гарний досвід, — розповів учень школи № 52 Сергій Денисов. — Запитання були дуже різні, в більшості — на ерудицію. Запитання були важкими. Мені стали у пригоді знання, які я отримав у школі. Було багато запитань з історії, географії та інформатики. Звичайно, головне, — участь, але я хотів би перемогти у цьому конкурсі.

-Моя класний керівник сказала мені про цей конкурс. Я прочитав умови і зацікавився, бо вирішив отримати новий досвід. Запитання були дуже різноманітні. Вони стосувалися біології, кулінарії, історії. Також були неординарні запитання. Було не складно і дуже цікаво, — розповів учень школи “Основа” Микита Мащак.

— Я вирішила спробувати свої сили у цьому конкурсі. Раніше вже брала участь у подібних конкурсах, — розповідає учениця ЗНВК № 67 Анастасія Сацюк. — «Green интелект» перевіряє у яких сферах розвинена молодь, що ми знаємо, а що — ні. Запитання стосувалися дисциплін, які ми вивчаємо у школі. Вони не були не складними, особливо, якщо у людини розвинена інтуїція. Адже більшу частину інформації ми можемо забути, але на підсвідомому рівні можемо відповісти правильно. Вважаю, аби пройти це тестування потрібна логіка та інтуїція, бо можна перехвилюватися та забути навіть те, що добре знав.

Після тестування старшокласників зібрали в актовій залі та оголосили переможців. Половина учасників відбіркового туру пройшла у наступний етап.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

-З цих старшокласників оберуть 16. Десять із них пройдуть у полуфінал. Вони будуть письмово давати розгорнуті відповіді на запитання. Переможці потраплять до фіналу. Будемо визначено 4 фіналісти, — розповідає менеджер проєкту «Green интелект» громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” Ангеліна Кубрак. Учень, який завоює перше місце отримає подарунок — сертифікат на суму 30 тисяч гривень. Учасники, які займуть друге, третє та четверте місце — отримають сертифікати по 18 тисяч гривень. За ці кошти переможці зможу придбати собі комп’ютерну техніку для навчання. Керівники учнів також отримають подарунки — сертифікати на три тисячі гривен.

12 грудня відбудеться міжрегіональний суперфінал. В ньому візьмуть участь три переможці з Запоріжжя, кривого Рогу та Маріуполя. Переможець суперфіналу отримає подарунок — 50 тисяч гривень.

Запорізькі старшокласники беруть участь у інтелектуальному конкурсі

Читайте також: За успіхи у навчанні запорізькі студенти отримають додаткові стипендії

Фото специально для «Индустриалки» подготовил Богдан Самойлов



Комментарии читателей