Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізькі школярі провели годину без гаджетів та електрики
Поделиться

У Запоріжжі проходить конкурс «Екошкола #зелений»

Челендж «10 екоднів» — це перший етап проєкту «Екошкола #зелений» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», який вже третій рік проходить в Запоріжжі.

У зв’язку з карантином формат проєкту довелося змінити. Тепер конкурс проходить у формі мастер-класів, челенджів та квестів. Тобто, у цьому сезоні змагання не передбачає масових заходів. Завдання шкільні команди отримують кожного місяця.

екочелендж

У екочеленджі брали участь 15 шкіл. Протягом місяця діти виконували різні завдання, результати яких потрібно було зняти на відео та опублікувати в соцмережах з хештегом #10daysECO. Ті команди, які виконали всі завдання, отримали подарунки.
Як розповіла менеджерка проєкту «Екошкола #зелений» Ангеліна Гужва, в цьому році формат проєкту трохи змінили. І тепер у шкіл більше шансів отримати корисні і потрібні подарунки на кожному етапі.

Ангеліна Гужва

— Челендж «10 екоднів» — це перший етап програми «Екошкола #зелений». Це були 10 завдань, які 15 шкіл-учасниць проекту виконували протягом цілого місяця. Це були завдання, спрямовані на поліпшення навколишнього середовища та виховання у дітей екосвідомості, — розповіла Ангеліна Гужва. — Наприклад, було таке завдання як «Година перерви без електрики». У цей час діти проводили час без гаджетів і електрики — медитували, читали книги, гуляли на вулиці. Були завдання по крафту: з вторсировини потрібно було зробити якісь вироби або корисні речі для дому чи школи. Хтось робив фільтри для води, хтось декорації, якими потім прикрасили школу.

декорації, якими потім прикрасили школу

Одним із завдань було організувати у себе в школі маленьке еко-середовище, в якому можна проводити досвід і спостерігати, скільки розкладаються різні види сміття. Тепер у кожній школі-учасниці є таке еко-середовище.

Проєкт «Екошкола #зелений» триватиме протягом всього навчального року. Кожен захід буде направлений на виховання та поліпшення екологічних знань у школярів, також і вчителів. У цьому сезоні формат трохи змінився. Ми вирішили вибирати переможців не за підсумками всього сезону, а нагороджувати найактивніших і тих, хто виконав всі умови, на кожному етапі проєкту, — поділилася Ангеліна Гужва.

екочелендж

Одними з перших всі завдання екочеленджу виконали учні гімназій №50 і №17. У подарунок від «Зеленого центру» вони отримали маркерні дошки і солодощі.

Єлизавета Маруга.

— Я брала участь у всіх етапах челенджу, мені дуже сподобалося. Найбільше сподобалася година без електроприладів. Ми ходили по школі, вимикали світло, всі вчителі залюбки долучалися до нас. Ми розповідали їм, як важливо економити електроенергію, щоб дати природі «відпочити». А потім пішли на вулицю та грали там. В нашій школі активних учасників було 5, але долучалася і молодша школа. Хотіла б, щоб таких проєктів було більше, — поділилася учениця гімназії №17 Єлизавета Маруга.

нагороди

Керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба зазначив, що проєкт націлений на екологічне виховання дітей.

— Приймайте участь в наших конкурсах. Ви зможете поліпшити свою школу, свої знання про екології, взяти участь в квестах і конкурсах, які проходять протягом усього року. Будемо співпрацювати, працювати і радувати вас цінними призами, — звертаючись до школярів, зазначив Олександр Балаба.

Читайте також: Чи реально в Запоріжжі відмовитися від пластику: особистий досвід


Комментарии читателей