Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі
Поделиться

Запорізькі школи беруть участь в екологічному конкурсі

У хабі громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” відбувся захист конкурсних робіт учасників проєкту “Простір 2021”.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

Цей конкурс організувала громадська спілка “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” для того, аби мотивувати заклади загальної середньої освіти та позашкільної освіти проводити заходи екологічного напрямку, формувати екологічну культуру дітей, сприяти поліпшенню екологічного становища через благоустрій і озеленення території закладу освіти.

 

-Конкурс “Простір” — це пілотний проєкт, який вперше проходить у Запоріжжі”. Він надзвичайно актуальний на сьогодні, — зазначив керівник громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Освіта для нас завжди у пріоритеті, тому я вважаю, що в майбутньому ми будемо ще більше уваги приділяти саме освітнім проєктам та екологічному вихованню. А цей проєкт стане своєрідним індикатором позитивних змін у нашому місті.

 керівник громадської спілки «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба

— Дуже приємно, що запорізькі школи так активно беруть участь у конкурсі. Я впевнена, що справа не тільки у гарних подарунках від “Зеленого центру Метінвест Запоріжжя”, — зазначає директор громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” Ірайсат Магомедалієва. — А в тому, що змінюється ставлення всього суспільства до екологічної культури. Сьогодні навіть учні молодших класів знають, що потрібно сортувати сміття, не викидати батарейки у контейнери, берегти природу та відповідально ставитися до всього навкруги. Школам є чим пишатися та про, що розповісти під час захисту своїх презентації у хабі “Платформи спільних дій”.

директор громадської організації “Запоріжжя. Платформа спільних дій” Ірайсат Магомедалієва

У конкурсі “Простір 2021” беруть участь 39 запорізьких закладів освіти. За умовами конкурсу школи мали провести екологічний захід, а також подати звіт про екологічну діяльність школи за останні два роки. Не останню роль на шляху до перемоги відіграє презентація діяльності та захист конкурсної роботи перед членами журі.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

— Журі оцінюватиме конкурсну роботу, заходи, які проводились у школі, в яких проєктах заклад брав участь, що було реалізовано та зроблено на території. А також — чи є у школи сторінки у соцмережах, де вони активно висвітлюють діяльність школи протягом року, — розповідає менеджер проекту “Простір-2021” громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” Ангеліна Кубрак.

менеджер проекту “Простір-2021” громадської спілки “Зелений центр Метінвест Запоріжжя” Ангеліна Кубрак

Представники Запорізької гімназії № 6, які презентували конкурсну роботу під захисту, зазначили, що перерахувати все, що школа робить в рамках екологічного виховання, — надзвичайно складно. Адже формування екологічної свідомості учнів — це для них вже стиль життя.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

— Ми постійно збираємо макулатуру та батарейки. У нас є в школі є контейнери для сортування сміття. Ми постійно беремо участь у різних екологічних конкурсах та проєктах. Ми були переможцями одно з сезонів конкурсу “Екошкола#Зелений». В подарунок отримали сертифікат на 30 тисяч гривень, завдяки чому реалізували свій проєкт по компостуванню опалого листя. Щороку ми проводимо озеленення, висаджуємо дерева на території та біля школи. У нашій школі проходить дуже багато різних акцій та заходів екологічного спрямування. До них усіх долучаються не тільки діти, а й їхні батьки, — розповідає вчителька біології Запорізької гімназії № 6 Неля Божко.

— Ми виготовляємо екологічні вироби, наприклад, новорічні іграшки з переробленого одягу та горщики для квітів. А також робимо речі з второнної сировини, — розповідає учениця та представниця комітету самоврядування гімназії № 6 Катерина Горчакова. — Я думаю, що ми маємо запобігати екологічним проблемам, дбати про довкілля. Адже ігнорування екологічних проблем може призвести до печальних наслідків.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

— Люди завжди були налаштовані на те, щоб в першу чергу підтримувати свій комфорт. Але зараз такий час, коли потрібно дбати не лише про свій комфорт, а й про природу, звернути увагу на вирішення проблеми забруднення океану, що в нашій школі є екологічна освіта, — вважає учениця Запорізької гімназії № 6 Анастасія Ширякова.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

За словами організаторів конкурсу “Простір 2021”, з 39 учасників оберуть трьох переможців. Їх визначать на наступному тижні.

Школи, які переможуть у конкурсі, отримають на своїй території майданчик для проведення відкритих занять на свіжому повітрі. «Зелений Центр Метінвест Запоріжжя” повністю обладнає цей майданчик, аби дітям було зручно там займатися. Обладнати їх планують весною 2022 року.

Запорізькі школи можуть виграти сучасний майданчик для занять на свіжому повітрі

Читайте також: У Запоріжжі відбувся півфінал інтелектуального конкурсу для старшокласників


Комментарии читателей