Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Спорт
Запорізькі легкоатлети готуються до Олімпійських ігор в одному з фітнес-клубів міста
Поделиться

Запорізькі легкоатлети готуються до участі в чемпіонаті Європи та світу, а також в Олімпійських іграх

У запоріжців є реальний шанс виграти медалі найпрестижніших змагань планети. Наразі спортсменів готує заслужений тренер України Костянтин Рурак. Він прекрасно пам’ятає, як у 2004 році у цьому ж залі встановлював рекорд України з бігу на 60 метрів.

-У цьому манежі раніше проходили Кубки України, — розповів Костянтин Рурак. — Це були основні змагання зимового періоду. Мною був встановлений рекорд України 6,54. Такий рідний манеж.

Вихованка Костянтина Рурака спринтерка Вікторія Ратнікова у 2020 році сенсаційно виграла дорослий чемпіонат України у приміщенні з особистим рекордом і другим результатом сезону в Європі. 60 метрів вона подолала за 7,21 секунди.

-Ми підходили повільно до цього результату, але впевнено, — каже майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Вікторія Ратникова. — Тренер запевняв мене, що я готова, а я трохи сумнівалася. Але я пробігла швидше і зрозуміла, що в словах тренера не можна сумніватися. Він знає краще ніж я і  бачить, на що я готова.

Після карантину легкоатлети провели перший тренувальний збір. У місті Кремінна Луганської області спортсмени повноцінно працювали на стадіоні.

-Я дуже щаслива, що вдалося виїхати та зустрітися з тренером, — розповіла майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики Катерина Климюк. — Під його наглядом ми тренувалися два тижні. До речі, збір пройшов, на мою думку, чудово, на думку тренера, теж. Ми виконали весь запланований обсяг робіт.

Катерина Климюк це ще одна олімпійська надія для Запоріжжя. За її безпосередньої участі жіноча естафетна команда України виборола ліцензію на Олімпійські ігри.

-Цю ліцензію ми отримали з моєю допомогою, але немає гарантії, що саме я буду в складі команди, — каже Катерина Климюк.  — Але так не хочеться віддавати це місце. Все-таки моя заслуга була також в отриманні цієї ліцензії. Але це спорт і тут жорсткі правила.

У Запоріжжі для спортсменів намагаються створити якісні умови підготовки. Місцеві легкоатлети у вільному доступі мають сучасну базу для тренувань.

-Якщо говорити про легку атлетику, то спортсмени змогли не просто повернутися в один з небагатьох легкоатлетичних манежів України, а повернутися до повноцінно збереженої бази їх підготовки, — підкреслив керівник фітнес-клубу Роман Кірьянов. — Тут вони можуть тренуватися, відновлюватися, проводити свої збори і, як мінімум, всеукраїнські змагання.

2021 рік буде надзвичайно насиченим і для Вікторії Ратнікової, і для Катерини Климюк. На них чекають чемпіонати світу та Європи у приміщенні, а потім омріяні Олімпійські ігри. Наявність такої бази стане визначальним моментом у досягненні високих результатів спортсменок. Єдине, чого бракує у місті, так це літнього стадіону, де умови хоча б якось відповідали стандартам.


Комментарии читателей