Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Запорізькі художники та музиканти збирають гроші на електрокотел для шпиталю
Поделиться

Як пройшла благодійна мистецька акція «Арт-підтримка-9»

Сьогодні у Запоріжжі пройшов 9-й благодійний мистецький захід «Арт-підтримка». А це, як завжди — різноманітні виступи професійних музикантів, майстер-класи з живопису та виставка-продаж робіт запорізьких художників і фотохудожників на підтримку Запорізького військового шпиталю.

Цього разу були майстер-класи з живопису від художника та педагога Євгена Прокоф’єва та від живописця Вадима Міткова. (Нагадаємо — це безкоштовно, потрібно тільки принести свої матеріали для малювання).

Арт-підримка

Як завжди, великою популярністю користується боди-арт — розпис обличчя або рук — від художниці Анжели Прокоф‘євої. До неї ще до початку роботи вистоюється черга охочих стати красивіше та покращити свій настрій. Вона малює тільки позитивні сюжети.

«Це як кохання з дівчиною»

«Арт-підримка» часто починається, як і сьогодні, з психоделічної музики учасників гурту «Madjah’s» гітариста Віталія Фесенко та барабанщика Володимира Калигіна. «Індустріалка» розпитала їх про гурт.

Арт-підримка

Арт-підримка

-«Madjah’s» виник одинадцять років тому, — розповідають музиканти, які в житті друзі та «майже родичі». — Коли виник цей гурт, ми грали на найкрутіших фестивалях з погляду андеграунду, які були на той час в Україні. До цього ми брали участь у групі «Острів Патмос» та у групі «Кондор», яка проіснувала до «Madjah’s».

В нашому гурті ще є басист Сергій Головатенко. Але на «Арт-підтримці» у нас не електронний варіант виступу, а акустичний – гітара та джембе (західноафриканський барабан), тому граємо вдвох.

— Хто пише музику, яку ви граєте?

-Це музика колективної свідомості, яку створюємо ми, але насправді спочатку – Бог, – відповів Віталій Фесенко.

-Ця музика народжується тут і зараз, вона авангардна, – доповнює Володимир Калигін. – Можливо, це якісь емоційні бачення. Ми слухаємо один одного і намагаємося знайти якісь гармонійні моменти. Поринаю в музику і я в ній, для мене це, як медитація… Раніше у нас проходили репетиції, музика була «формніша». А тепер це імпровізація. Це як кохання з дівчиною – ти ж не можеш його вивчити.

Арт-підримка

-Чому вибрали назву Madjah’s?

-Madjah’s — божевільний Джа, s — приналежність до течії.

-А які ваші враження від «Арт-підтримки»?

-Я тут для того, щоби віддати свій громадянський обов’язок, — відповідає Віталій Фесенко. — Раніше ми грали заради свого задоволення, а тепер заради благости – задоволення у певному місці. В даному випадку у Запоріжжі, а Запоріжжя – це Україна.

-Так я висловлюю подяку ЗСУ за те, що ми ще можемо спокійно спати, — каже Володимир Калигін. — Тут я радий людям, які приходять, які вдячні тобі, що виконуєш музику, а художникам за те, що вони малюють.

…Також звучали авторські пісні в виконанні Жана Сєлєзєнєва, Михайла Троєпольського та Тетяни Прибиль. Джаз в виконанні співачки Саші Михайленко та гітариста Володимира Гітіна. А прем’єра «Арт-підтримки» став виступ групи «Фranko’» з программою «Затишок в тривожний час» .

Арт-підримка

Купіть картину — допоможіть військовому шпиталю

Нагадаємо, що цю акцію проводять Запорізьке міське об’єднання художників «Колорит», Запорізька обласна організація Національної Спілки фотохудожників України, відомі запорізькі музиканти та художники. Побувати на «Арт-підтримці» можуть безкоштовно всі бажаючи.

Арт-підримка

Акція замислювалась для емоційно-психологічної підтримки людей у складний період та допомоги Запорізькому військовому шпиталю. Художники та фотохудожники безкоштовно віддають картині для благодійного продажу, а музиканти безкоштовно виступають. На виручені від благодійного продажу гроші покупають речі, необхідні для Запорізького військового шпиталю. 

Арт-підримка

Як писала «Індустріалка»,  після перших трьох днів «Арт-підтримки» на гроші від продажу творів з виставки закупили 100 пар шкарпеток та 48 пар капців. А після двох наступних – ще 64 пар капців. На гроші, зібрані після 6-ї та 7-ї акції, закупили для шпиталю 14 кг кави. А тепер, як повідомила одна з організаторів «Арт-підтримки», голова об’єднання  «Колорит» Олена Сауріна, збирають гроші на електрокотел для шпиталю.

Арт-підримка

Тому, по можливості, постарайтеся підтримати цю акцію, що проходить щоп’ятніці у фотоклубі. Звичайно, що великої картини не купиш відразу та ще й в такий складний час. Але можна прийти кілька разів і придивитись. Або, по можливості, купити щось не дуже дороге, наприклад, арт-листівку.

Куди піти у суботу

По суботах у Запоріжжі проходить ще один благодійний культурний проєкт — «Музика в музеї» (екскурсія та концерт) у Музеї архітектури Запоріжжя. І завтра, 18 червня, там теж виступить гурт Фranko’.

Читайте також: З закривавленим прапором та у сукні з протигазів — у Швейцарії відбулася акція, що нагадала про війну в Україні.Комментарии читателей