Індустріалка - новини Запоріжжя

Економіка, Запоріжжя, Коронавірус, Україна
Запорізьке промислове підприємство виготовляє медичний кисень, який рятує хворих з усієї країни
Поделиться

На комбінаті “Запоріжсталь” з робочим візитом побувала Юлія Тимошенко

Народна депутатка України, лідерка партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко завітала з робочим візитом до Запоріжжя. Вона побувала в Запорізькому центрі репродукції людини та обласній інфекційній лікарні.

Також Юлія Тимошенко відвідала комбінат «Запоріжсталь», де побувала в киснево-компресорному цеху та побачила, як виготовляється медичний кисень, який рятує пацієнтів не тільки Запоріжжя та області, а й усієї країни.

На комбінаті “Запоріжсталь” з робочим візитом побувала Юлія Тимошенко

— Я хочу подякувати і вам всім, і вашому підприємству і всім власникам за те, що в найтяжчий час ви поставили виробництво кисню. Країна на державному рівні була не готова до пандемії. А ви зробили справу, яка врятувала тисячу життів, — зазначила Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, у квітні 2021 року комбінат “Запоріжсталь” отримав реєстраційне свідоцтво Міністерства охорони здоров’я України на виробництво рідкого кисню для використання як медичний лікарський засіб. З цього моменту комбінат розпочав передачу кисню до лікарень на безоплатній основі.

Щодня киснево-компресорний цех комбінату відвантажує близько 50 тонн рідкого медичного кисню. А у пікові часи захворюваності ця цифра була більше – доходило до 80 тонн.

Металургійні підприємства Групи Метінвест постачають кисень до 98 медичних закладів у 17 областях України. Географія допомоги розширюється з кожним тижнем.

— Ми відвантажуємо кисень і в Миколаїв, і в Херсон, і в Одесу, Київ, Івано-Франківськ, Донецьку та Луганську область, лікарні міста Запоріжжя. Зараз проблеми з відвантаженням немає. Всі заявки, які до нас доходять, ми повністю закриваємо, і всі лікарні, які потребують допомоги, її отримують, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — Тільки ми відвантажуємо щомісяця понад 1000 тонн кисню, а ще є інші підприємства Метінвесту, які надають допомогу.Наприклад, за жовтень і листопад підприємства відвантажили близько 3800 тонн кисню .кожна четверта тонна кисню, яка рятує життя хворих, вироблена на підприємствах Метінвесту.

Генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко повідомив і про складнощі, з якими довелося зіткнутися, щоб налагодити поставку кисню у лікарні: на отримання сертифікації було витрачено понад 7 місяців.

Також на зустрічі з Юлією Тимошенко та керівництвом «Запоріжсталі» обговорили проблеми, з якими доводиться стикатися промисловим підприємствам.

На комбінаті “Запоріжсталь” з робочим візитом побувала Юлія Тимошенко

— Якщо подивитися на Євросоюз, там є державні програми підтримки на сотні мільярдів доларів, які дозволяють виробникам перебудувати своє виробництво, перейти на інші більш екологічні технології. Ми ж отримуємо тільки вказівки: за який період ми повинні модернізуватися. Немає ніякої допомоги у вигляді дотацій, законодавства — ми маємо зробити все за власний кошт. Але якщо ми хочемо модернізувати вітчизняне виробництво, зробити його “зеленим”, має бути державна виважена екополітика, — поділився Олександр Мироненко.

Ще одна проблема: обмеження, які поширюються на експорт продукції.

— Ми впевнені, що якість нашої продукції відповідає вимогам ринку, і в Європі є стабільний попит. Однак на європейських ринках діють обмеження для українських металургів- додаткові мита на продукцію. Такий протекціонізм захищає європейських металургів від конкуренції, але для українців він несе обмеження та недоотримання валютної виручки. І основне, що б ми хотіли бачити від держави — це поміч національному виробнику в просуванні його інтересів на європейських ринках, — розповів Олександр Мироненко.

На комбінаті “Запоріжсталь” з робочим візитом побувала Юлія Тимошенко

Обговорили під час зустрічі і проблеми з газопостачанням та електроенергією, які можуть спровокувати фінансові проблеми для виробників та поставити під загрозу функціонування всієї енергосистеми країни.

— Влітку, коли газ коштував у 6 разів дешевше, його просто не закачали у газові сховища. Але кошти в «Нафтогазу» на це були. У нас місткість газових сховищ – 38 мільярдів кубів. Це все, що споживає Україна за рік. Якби газ вчасно і в достатньому обсязі закачали, зараз у нас не було б енергетичної кризи. Друга проблема з вугіллям – його мусили закласти 2,5 мільйона тонн, а поклали 700 тисяч. Зараз на складах залишилося 300 тисяч тонн, а у нас зима тільки починається, – зазначила Юлія Тимошенко. — Також всі підприємства України мають збитки, тому вони вимушені платити неймовірно високу ціну за газ. І найголовніше – якщо взимку трапиться так, що Білорусь закриє аварійні перетоки електроенергії, це поставить всю енергосистему України на межу аварії.

Під час зустрічі з керівництвом “Запоріжсталі” Юлія Тимошенко зазначила, що вона та її команда будуть підтримувати промисловість та працювати над тим, щоб створити для підприємств всі необхідні умови розвитку у країні.

— Для нашої команди основне — посилити, примножити виробництво в Україні, створити робочі місця. Зробити так, щоб Україна була конкурентноспроможна у світі. Ми, як державницька команда, будемо підтримувати все, що необхідно і вашому виробництву, будь-якому іншому, бо це — основа економіки України, — підсумувала Юлія Тимошенко.

Читайте також: Запорізькі металургійні підприємства інвестують у розвиток регіону

 

 


Комментарии читателей