Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запорізьке підприємство вперше почало поставляти продукцію річковим транспортом
Поделиться

«Запоріжкокс» почав поставляти продукцію річковим транспортом

Цього року «Запоріжкокс» почав відправляти гранульований пек через Запорізький річковий порт до Туреччини. Це дозволяє «Запоріжкоксу» скоротити витрати на логістику і збільшити швидкість поставки продукції споживачам. Обсяг реалізованої продукції за рік склав 6 500 тонн.

порт

Зазвичай пек до клієнтів відправляли залізницею. Потім — морем. Втім, такий спосіб доставки потребує більше часу та коштів. Інша справа — співпраця з докерами запорізького річкового порту.

— Водні перевезення через Запорізький річковий порт мають логістичні переваги перед усіма іншими видами транспортування продукції. Ми маємо намір нарощувати вантажообіг своєї продукції через річковий порт в 2021 році, щоб посилювати конкурентні позиції нашого підприємства і розширювати базу споживачів гранульованого пеку за кордоном, — зазначив генеральний директор «Запоріжкоксу» Олександр Третьяков.

порт

Закордонний ринок збуту знайшли навіть попри складнощі у роботі з клієнтами, що виникли через пандемію коронавірусу.

— Машина заїжджає, ми їх вантажимо і він відразу ж іде, ніде не зупиняючись по станціях, що не оплачуючи залізничний простій і все інше, приходить в порт. Звідки кранами портовськими грузиться в баржу, а далі перевантажується в порту, — зазначив начальник виробничого бюро виробничого відділу ПАТ «Запоріжсталь» Григорій Ткаліч. — Пек гранульований затребуваний заводами алюмінієвої промисловості або електродними, які при алюмінієвих заводах. Він виготовляється і зберігається на «Запоріжкоксі», але зберігати його ми можемо 1-2 тисячі тонн.

пек

Відвантаження пеку через Запорізький річковий порт також має свої особливості. Та злагоджена робота працівників компанії Метінвест дала змогу безпроблемно організувати нову логістику.

— Варто відзначити, що «Запоріжкокс» був першим серед активів, які виробляють пек, який відвантажив продукцію через річковий порт. Раніше ми вантажили пек тільки через Одеський морський порт, досвіду відвантажень через річкові порти не було, — розповіла менеджер з продажів ТОВ «Метінвест Холдинг» Тетяна Реутська. — Команда логістики допомогла нам знайти судно для річкового порту, яке може перевозити пек. Пошук таких кораблів займає тривалий час, їх дуже швидко розбирають.

пек

Нагадаємо, «Запоріжкокс» запустив в роботу нову лінію грануляції електродного пеку в 2019 році. Гранульований електродний пек використовується для виробництва електродних мас, що застосовуються в кольоровій металургії.

Читайте також: На запорізькому підприємстві вагони перекидають з ідеальною точністю

Фото: телеканал TV5


Комментарии читателей