Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
Запорізьке підприємство дивує муралами та арт-об'єктами - фото
Поделиться

На території комбінату «Запоріжсталь» є кілька арт-об’єктів

На ПАТ «Запоріжсталь» є мурали і арт-об’єкти, але побачити їх можуть тільки співробітники і гості підприємства. Адже територія такого важливого промислового об’єкта, природно, закрита для сторонніх. «Индустриалка» вирішила віртуально познайомити з ними всіх бажаючих і побувала на комбінаті.

арт-об'єкти

Найбільший і вражаючий мурал, площею 480 кв. м , — на стіні обтискного цеху. Там зображено вид на Хортицю, на історико-культурний комплекс «Запорізька Січ». Це — подарунок компанії «МД ІСТЕЙТ«, офіційного представника ПАТ «Запоріжсталь» до 85-річчя комбінату, яке відзначали в 2018 році. Мурал створений за ескізом відомої запорізької художниці Ольги Харьяковой і міг би стати прикрасою для будь-якого міського пейзажу.

арт-об'єкти

Оригінально виглядає і трактор рожевого кольору в натуральну величину, в якому і навколо якого ростуть квіти. Він знаходиться біля управління залізничного транспорту. Трактор справжній, його готували на списання, а в результаті дали йому друге життя — арт-об’єкта. Це улюблене місце екскурсантів, які обожнюють фотографуватися біля рожевого трактора. Та й не тільки вони. Можна припустити, що при наступному фарбуванні трактор стане ще креативніше — наприклад, в квітах в стилі Енді Воргола. До речі, поруч розташовується ще одне місце, яке дивує учасників екскурсій — живий куточок, а по суті — невеликий зоопарк з павичами, страусами, лебедями та іншими птахами і тваринами.

арт-об'єкти

А інсталяція з букв і сердечка «Я люблю Запоріжсталь» англійською нагадує про туристичні місця в різних містах. Вона розміщена біля газового цеху.

арт-об'єкти

Є свій мурал і біля цеху холодної прокатки № 1. Тут він тематичний — розкочується рулон металу.

арт-об'єкти

Пофарбовані ж в білий колір столик і лавочки цікавої форми утворюють композицію з невеликим арт-об’єктом — бронзовим велосипедом — біля цеху гарячої прокатки тонкого листа, де можуть відпочити працівники. А можна тут і сфотографуватися. Як, втім, біля усіх арт-об’єктів і муралів.

арт-об'єкти

— Арт-об’єкти активно почали з’являтися у нас з минулого року, — зазначив начальник цеху утримання непромислових об’єктів ПАТ «Запоріжсталь» Олексій Івченко. — Вони не вимагають особливих фінансових вкладень і створені з ініціативи наших працівників, їх руками, з підручних матеріалів. Мета арт-об’єктів — змінити шаблонну думку, що комбінат це місце, де можна тільки заробляти гроші. Для більшості співробітників він став другою домівкою, який хочеться прикрасити, внести в нього затишок і комфорт. І люди вкладають свою душу в створення таких арт-об’єктів.

Символічний арт-об’єкт — скульптурний ківш, з якого ллється метал, біля доменного цеху.

арт-об'єкти

Ще є на території підприємства пам’ятник героям-підпільникам групи Миколи Гончара.

арт-об'єкти

На комбінаті «Запоріжсталь», як писала «Индустриалка», також розташовано багато доглянутих зелених зон. В одній з них, сквері імені Сацького, навіть є незвичайний фонтан.

Читайте також: Художник-легенда запорожского авангарда отметил день рождения.

Фото автораКомментарии читателей