Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Коронавірус, Україна
Запорізьке підприємство безкоштовно відвантажує медичний кисень, який рятує хворих з усієї країни
Поделиться

Комбінат «Запоріжсталь» продовжує постачати кисень в українські лікарні

Наразі у Запоріжжі та всій країні відзначають спад захворюваності на коронавірус. Однак, усі пацієнти, які лежать у стаціонарах та реанімаціях — киснезалежні.

Аби запорізькі лікарні не зітикнулися з нестачею кисню, їм його передає комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест. У квітні кисень, який виробляє підприємство, сертифікувало Міністерство охорони здоров’я і офіційно визнало лікарським засобом для медичного лікування.

кисень

Всього починаючи з квітня, коли комбінат отримав ліцензію на виробництво медичного кисню, станом на 31 грудня 2021 року «Запоріжсталь» відвантажив 4441 тонну медичного кисню для потреб українських лікарень.

Піковим місяцем відвантаження став листопад, коли обсяг відправленого медикам кисню «Запоріжсталі» становив близько 1400 тонн. Медичний кисень комбінату отримали понад 30 лікарень із різних регіонів України. «Запоріжсталь» відправляв свій кисень до 11 регіонів України: Запорізької, Дніпропетровської, Сумської, Київської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Житомирської, Херсонської, Хмельницької, Харківської областей. Про це розповів директор з інжинірингу ПАТ «Запоріжсталь» Микола Петряков.

Микола Петряков.

— 2022 рік пройшов під знаком пандемії. Комбінат «Запоріжсталь» та інші підприємства групи Метінвест дуже багато зробили для того, щоб підтримати і країну, і медичних працівників у цій боротьбі. Ще у 2020 році ми почали роботу щодо отримання ліцензії на виробництво медичного кисню, 2 квітня 2021 отримали її. Після цього почали відвантажувати медичний кисень. Так от, з весни до кінця року було відвантажено 4441 тону медичного кисню.

Восени був дуже тяжкий період, було пікове навантаження і на медичних працівників, і на наших працівників. В листопаді 1400 тонн із всього цього обсягу було відвантажено медичним закладам, — зазначив Микола Петряков.

кисень

Крім поставок медичного кисню комбінат «Запоріжсталь» та Група Метінвест побудували потужну кисневу станцію в Запорізькій обласній інфекційній лікарні, а також відновили реанімаційне відділення, яке знищила страшна пожежа.

Допомагати у боротьбі з пандемією на підприємстві планують і в цьому, 2022 році.

— Ми будемо продовжувати допомагати всім лікарням, і в нашому місті, і по всій країні. Будемо постачати медичний кисень, поки в цьому буде потреба. Тільки разом ми подолаємо пандемію, — зазначив Микола Петряков.

Зазначимо, що починаючи з жовтня, коли в Україні виник гострий дефіцит кисню, Група Метінвест відгукнулася на прохання Міністерства охорони здоров’я України та почала розширювати географію постачання кисню для лікування хворих на COVID-19.

У 2021 році Ппідприємства компанії, зокрема «Запоріжсталь», безкоштовно відвантажуютьвали кисень у 110 лікареньні 17 областей України. За жовтень-грудень 2021 року підприємства Метінвесту відвантажили лікарням України близько 5529 т кисню. Загалом Метінвест безкоштовно забезпечує лікарні країни кожною четвертою тонною кисню. Одна тонна кисню закриває потреби приблизно ста пацієнтів.

Читайте також: Мешканець Запоріжжя вдосконалив систему контролю за газоочисними спорудами великого запорізького підприємства


Комментарии читателей