Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус
Запорізьке підприємство безкоштовно передає кисень лікарням, де рятують тяжких пацієнтів з коронавірусом - фото
Поделиться

Кисень — це головні ліки для тяжких пацієнтів з коронавірусом

З початку пандемії коронавірусу вже минув рік. За цей час світ зіткнувся з великою кількістю викликів: стрімкою захворюваністю, високою смертністю, нестачею засобів захисту та медичного обладнання, економічною кризою через карантинні заходи. На жаль, не всі ці труднощі вдалося подолати.

Зараз Запоріжжя, як і весь світ, бореться з третьою хвилею коронавірусу. І вона, як зазначають медики, найважча за весь період. Коронавірус зазнав мутації і тепер є більш заразним і тяжким. Хвороба вкладає на лікарняні ліжка в рази більше людей, ніж у минулому році, а завантаженість ліжок в місті і області вкрай велика.

Разом зі збільшенням кількості госпіталізованих хворих зростає і потреба лікарень у медичному кисні. Адже всі люди, які лікуються у стаціонарі — кисневозалежні. Про тяжкість третьої хвилі коронавірусу та зростання потреби у медичному кисні «Индустриалке» розповіла директор міської лікарні №7 Ірина Смирнова.

— Третя хвиля коронавірусу відрізняється кількістю захворілих і важкістю перебігу хвороби. З початку пандемії в нашій лікарні для лікування пацієнтів з коронавірусом було виділено 130 ліжок. 115 з них були забезпечені централізованою подачею кисню. Але зараз, у зв’язку зі збільшенням кількості хворих, у лікарні розгорнули ще 30 додаткових ліжок. На сьогодні завантаженість медзакладу складає 95%. Всі пацієнти, які зараз знаходяться на лікуванні у стаціонарі, потребують кисневої підтримки. Без кисню хворобу їм не подолати.

Якщо порівнювати потребу в медичному кисні, то на початку пандемії вона складала приблизно 600 кілограмів на добу. А зараз добова потреба в кисні складає 1 тонну 200 кілограмів. Збільшення потреби в кисні призвела до того, що підприємства, які його виробляють, не справляються з такими обсягами, — розповіла Ірина Смирнова.

кисень

Кисень «Запоріжсталі» безкоштовний і якісний

Допомогти запорізьким лікарням з подачею киснею вирішив комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест. На минулому тижні кисень, який виробляє підприємство, пройшовши всі етапи перевірок, сертифікувало Міністерство охорони здоров’я. Його офіційно визнали лікарським засобом для медичного лікування.

— Починаючи з жовтня минулого року, комбінат «Запоріжсталь» спільно з Групою Метінвест та Фондом Ріната Ахметова системно підійшов до питання отримання ліцензії на медичний кисень. Спеціалісти Державної лікарської служби провели на нашому підприємстві ряд аудитів, завдяки яким були виявлені та усунені всі зауваження. На початку січня ми отримали ліцензію на медичний кисень, а сам процес сертифікації завершився на минулому тижні. Кисень «Запоріжсталі» зареєстрували як лікарський засіб для медичного лікування.

Ми розуміємо, наскільки кисень важливий для лікування пацієнтів з коронавірусом, тому, починаючи з минулих вихідних, ми на безоплатній основі почали відпускати його лікарням. Лише за вихідні було відвантажено близько 8 тонн рідкого кисню. Тепер він допомагає нашим лікарям боротися з коронавірусом і рятувати життя людей, — зазначив генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

кисень

Зазначимо, що медичний кисень для «Запоріжсталі» – це не предмет отримання доходу. Тому його віддають лікарням безкоштовно. За місяць підприємство готове виробляти і поставляти близько 450 тонн рідкого кисню.

кисень

Замовлення і відвантаження лікарням кисню відбувається дуже легко і швидко. Все, що потребується від медзакладу — це направити письмову заявку на отримання кисню та доставити спецтранспорт з ємностями для його закачування. Весь процес, починаючи від отримання заявки до відвантаження, займає близько 6-7 годин.

Незважаючи на те, що «Запоріжсталь» отримала сертифікат від МОЗ, кожну партію кисню, яку відправляють до лікарень, ретельно перевіряють спеціалісти. Вони визначають, чи дійсно він відповідає всім стандартам якості.

— Раніше комбінат випускав технічний кисень. Але у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації в Запоріжжі, було прийнято рішення випускати медичний кисень. Для цього ми отримали всі дозвільні документи — ліцензію та державну реєстрацію. Згідно з нормами, відсоток концентрації кисню має складати не менше 99,5%. І комбінат, за допомогою сучасної повітророзподільної установки, дотримується даної вимоги. Це обладнання дуже сучасне, пройшло всі етапи валідації та відповідає технічним параметрам, які заявлені постачальником. Кожну партію кисню я особисто перевіряю. На мені лежить контроль усіх етапів виробництва кисню та його подальша сертифікація для поставки у медзаклади, — розповіла уповноважена особа з якості медичного кисню ПАТ «Запоріжсталь» Тетяна Сидоренко.

кисень

Якість кисню оцінили навіть пацієнти

Якість кисню та швидкість його доставки вже змогли оцінити медики. Керівництво міської лікарні №7, зіткнувшись з нестачею кисню, одразу звернулося до «Запоріжсталі». Саме ця лікарня стала однією з перших, куди доставили медичний кисень з підприємства.

кисень

— У п’ятницю в лікарні склалася ситуація, коли кисню залишилося лише на реанімацію. Як правило, на реанімаційне відділення у нас завжди є добовий запас. А ось на інші відділення стаціонару кисню не було. Звичайно, ця ситуація дуже занепокоїла і нас, і міську владу. На цю ситуацію швидко відреагували, тому вночі з п’ятниці на суботу кисень почав нам поставляти комбінат «Запоріжсталь». Протягом суботи і неділі його нам привозили цілодобово. Звичайно, ми дуже вдячні керівництву «Запоріжсталі», яке так швидко відреагувало на нашу потребу.

Хочу відмітити, що цей кисень дуже якісний. Це помітили і всі наші хворі, які ним лікувалися. Говорять, що дихати ним дуже легко, — розповіла директор міської лікарні №7 Ірина Смирнова.

Нагадаємо, що без кисневої терапії пацієнти з пневмоніями просто задихаються. Тому на сьогодні забезпечення киснем всіх лікарень, де приймають пацієнтів з коронавірусом — першочергова задача.

Читайте також: Наскільки забезпечені киснем COVID-госпіталі в Запорізькій області

Фото автораКомментарии читателей