Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запоріжцям запропонували виграти новий двір
Поделиться

У Запоріжжі стартував конкурс «100 зелених дворів»

Розпочався прийом заявок на участь у другому сезоні конкурсу «100 зелених дворів» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Старт конкурсу відбувся в хабі «Платформа спільних дій». Його презентував менеджер проекту «100 зелених дворів» Дмитро Завоюра.

Зелений центр Метінвест Запоріжжя

Взяти участь у конкурсі, результатом якого стане благоустрій дворів, можуть ОСББ, ЖБК та комітети самоорганізації населення. (На презентацію прийшли голови та інші представники ОСББ та ЖКГ). Організаційну та матеріальну підтримку переможцям нададуть у «Зеленому центрі».

Зелений центр Метінвест Запоріжжя

Переможці зможуть побудувати у дворах дитячі та спортивні майданчики, відремонтувати існуючи та викласти нові пішохідні доріжки, встановити лавочки та урни, альтанки, а також — озеленити територію (за вибором). При захисті проекту двору будуть враховуватися його соціальну важливість, реалістичність, креативність та інші фактори.

Зелений центр Метінвест Запоріжжя

— Прийшло багато представників ОСББ та ЖБК — думаю, це говорить про те, що нам довіряють, на нас розраховують, — зазначив керівник організації «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — І ми будемо робити все, щоб наша репутація залишалася такою ж. Головне, що від нас чекають результат і ми готові його ефективно втілювати.

Одна з переможців минулого року, голова ОСББ «Світла оселя» Вікторія Павлюк поділилася досвідом:

— Щоб отримати результат, ми об’єдналися — три будинки — навколо величезного двору. Об’єднали зусилля, всі разом думали над проектом, розробляли його. У підсумку були висаджені зелені насадження. Встановлено три альтанки. Величезна територія — більше 300 кв. м була викладена тротуарною плиткою. Встановлені столи, лавочки, урни. Важлива правильно оформлена документація. Але головне — серйозний підхід. Це величезна робота не тільки голів ОСББ, а й мешканців. Люди повинні хотіти реалізації проекту і брати участь. Ми дуже здружилися. Тепер у нас є класна територія. Проводимо там свята. Хочу подякувати «Зеленому центру Метінвест Запоріжжя» за те, що дали нам такий шанс, зробили такий двір, об’єднали велику кількість людей.

Зелений центр Метінвест Запоріжжя

Що було в першому сезоні

На конкурс “100 зелених дворів» у 2019 році прийняли 80 проектів. До захисту були допущені 62 проекти.

Планувалося, що буде 11 переможців — 10 обере експертна рада та 1 — «Народний переможець» за результатами онлайн-голосування. (Цього року планується така ж кількість).

Але в результаті реалізовано 16 проектів-переможців. Було укладено більше 1000 кв. м тротуарної плитки, посадили більше 400 зелених насаджень, встановили 11 дитячих і спортивних майданчиків, 120 лавок.

Про це повідомив менеджер проекту «100 зелених дворів» Дмитро Завоюра.

Довідка «Индустриалки»

Прийом заявок на конкурс «100 зелених дворів» триватиме по 3 квітня, у громадській приймальні «Зелений центр. Метінвест «(вул. Дніпровська, 24).

З 13 по 17 квітня — захист проектів.

З 17 по 26 квітня — онлайн-голосування на «Народний проект».

30 квітня — оголошення результатів.

4 — 29 травня — опрацювання проектів.

1 червня — 27 ноября — реалізація.

Телефон для довідок 067-177-06-34.

Читайте також: В запорізькій школі зелений оазис зробили з дуже корисних квітів — фото.

Фото автора та з архіву «Индустриалки»


Комментарии читателей