Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
Запоріжці зробили ремонт у своєму під’їзді і отримали за це подарунок — фото
Поделиться

Переможці акції «Чистий під’їзд» отримали омріяні подарунки

У Запоріжжі завершився другий етап акції «Чистий під’їзд». Її організатором є громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Головною метою акції є не лише приведення під’їздів до ладу, а й налагодження дружніх відносин між сусідами. Адже саме завдяки дружбі і згуртованості свій під’їзд можна зробити найкращим.

Переможці другого етапу акції уже отримали сертифікати на придбання подарунків — тамбурних дверей і поштових скриньок. А під’їздам-переможцям першого етапу, який відбувся у минулому році, подарунки тільки почали встановлювати. Цей процес затягнувся через карантин.

Сьогодні свій подарунок отримали жителі ОСББ «Антарктична, 15а», що в Комунарському районі. У під’їзді п’ятиповерхового будинку всього десять квартир, але це не завадило мешканцям зробити його по-домашньому затишним і виграти в акції «Чистий під’їзд».

Як розповіла голова ОСББ «Антарктична, 15а» Тетяна Мрачко, до участі в акції долучилися жителі лише одного з десяти під’їздів. Раніше він був одним із найбрудніших у будинку, а тепер — найкращий. І заслуга в цьому лише його мешканців.

— Коли я запропонувала жителям будинку взяти участь в акції «Чистий під’їзд», на цю ідею погодилися лише мешканці під’їзду №5. Він був найбруднішим у всьому домі, бо керуюча компанія, яка раніше управляла будинком, залишила там великий безлад. Можливо, саме такий поганий стан під’їзду і бажання жити в чистоті дали такий позитивний ефект. Люди згуртувалися навколо спільної проблеми, здружилися і почали власноруч наводити красу. Ми дякуємо «Зеленому центру» за те, що не лише нас згуртував, а й повернув віру у власні сили, показав, що сумлінна праця ніколи не залишиться непоміченою. Сподіваюся, що це стане прикладом і для інших під’їздів, які хочуть змінити свій дім на краще, але не наважуються це зробити, — розповіла Тетяна Мрачко.

Щоб зробити свій під’їзд красивим, чистим і затишним, спочатку мешканці його відремонтували. Люди власноруч штукатурили та білили стіни, фарбували сходові майданчики.

— Я живу в цьому будинку вже 18 років. У нашому під’їзді давно не робили ремонт, тому ми вирішили взяти справу у свої руки. Ми зібралися і почали роботу — штукатурили, фарбували, білили. Після того, як ми навели тут лад, намагаємося підтримувати чистоту. Регулярно тут прибираємо, слідкуємо, щоб ніхто не смітив. Пощастило, що люди у нашому під’їзді всі дружні, ініціативні, свідомі та не бояться братися за роботу. Результатом нашої роботи ми дуже задоволені, наш під’їзд тепер ставлять у приклад іншим, — розповіла мешканка під’їзду №5 Ірина Верховська.

Після ремонту люди зробили в під’їзді велике прибирання. Разом вони не лише прибрали сміття, а й прикрасили під’їзд красивими картинами і виробами ручної роботи. На стінах тут можна побачити і багато дитячих малюнків.

Є в під’їзді і живі квіти в горщиках. Їх не купували в магазині, а самостійно виростили вмілі господині.

Хоч після масштабного ремонту пройшов рік, мешканці продовжують прикрашати свій дім. Вже навіть почали підготовку до Нового року. На вікнах люди розвісили паперові сніжинки, а на стінах — великі аплікації.

А от особливістю свого під’їзду мешканці вважають стінгазету. Завдяки їй люди надають одне одному безкоштовну допомогу: хтось роздає розсаду, а хтось може допомогти в ремонті чи зробити манікюр. На її сторінках вони також можуть запросити сусідів на перегляд фільму чи активні ігри на майданчику. Це свідчить про справжню дружбу і взаємодопомогу.

Сьогодні під’їзд №5 по вул. Антарктичній, 15а змінився ще більше. Їм нарешті привезли подарунок від «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» — металопластикові двері. Їх вже почали встановлювати.

— Ми бачимо, що об’єднання людей дає позитивні результати. Мешканці цього під’їзду горіли своєю справою, щиро хотіли бути найкращими. І не бажанням єдиним, а реальною роботою вони цього досягли. Ми цінуємо, що в нашому місті живуть такі люди і готові їх всіляко підтримувати, — зазначив менеджер проєкту «Чистий під’їзд» Ярослав Грошев.

Нагадаємо, в першому етапі акції взяли участь мешканці 50-ти під’їздів. У другому етапі за звання кращих змагалися 45 учасників.

Читайте також: На висотному будинку одного з районів Запоріжжя з’явився оригінальний мурал — фото

Фото автораКомментарии читателей