Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Запоріжці заборгували за тепло більше мільярда гривень
Поделиться

У Запоріжжі продовжується підготовка до нового опалювального сезону

На сьогодні в обласному центрі до нового опалювального сезону вже підготовлено 41% котелень та 42% центральних теплових пунктів. За словами секретаря міської ради Анатолія Куртєва, повне завершення робіт заплановане до 25 вересня.

«Також зазначу, що після проведення гідравлічних випробувань теплових мереж на міцність та щільність були виявлені ділянки, які потребують першочергової заміни. На сьогоднішній день вже виконана позапланова заміна 39% виявлених пошкоджених мереж, — розповів у відеозверненні Анатолій Куртєв.

Він також розповів і про фінансову сторону питання. На цей час заборгованість споживачів за послуги з постачання теплової енергії складає 1 мільярд і майже 923 мільйони гривень. Левова частка (а саме 1 мільярд і трохи більше ніж 538 мільйонів гривень) – це борги населення.

«Що стосується заборгованості Концерну «МТМ» за природний газ, яка виникла через борги споживачів та різницю в тарифах, то робота по її зменшенню йде за кількома напрямками.

По-перше, всі кошти, які надходять від споживачів на рахунки Концерну «МТМ», направляються виключно на погашення заборгованості за поточний рік.

По-друге, Верховна Рада планує прийняти проєкт Закону, який дозволить погасити частину заборгованості з держбюджету через компенсацію різниці в тарифах, яка утворилась за період дії Меморандуму. Мова йде саме про той Меморандум, який регулював тарифи на тепло та гарячу воду для населення і дав можливість не підвищувати їх у минулому опалювальному сезоні.

Щодо тієї заборгованості, яка виникла за минулі періоди, а не в поточному році, то зараз ведеться робота з її реструктуризації. Відповідний договір вже надіслано на адресу «Нафтогазу України», — розповів Анатолій Куртєв.

Секретар міської ради підкреслив, що на сьогодні немає ніякої загрози зриву опалювального сезону через борги.

«Концерн «МТМ» вже має діючий договір про договірне списання, який дозволить без перешкод укласти новий договір на постачання природного газу у новому опалювальному сезоні навіть за наявності боргів.

Але все ж таки прошу вас не забувати, за можливості, сплачувати комунальні послуги. Це важливо і для економіки, і для зарплати комунальників, і для функціонування житлово-комунального господарства міста. Також це значно полегшить підготовку до нового опалювального сезону.

Пам’ятайте – разом переможемо! Тихої усім ночі», — побажав містянам Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, у Запорізькій області обстріли пошкодили магістральний газопровід. Без блакитного палива через аварію на мережах лишились мешканці Оріхова і прилеглих сіл.

Крім того, внаслідок ворожих обстрілів без світла залишились понад дві тисячі домівок на Оріхівщині. Загалом у Запорізькій області без енергопостачання залишаються майже 23 тисячі споживачів.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

 


Комментарии читателей