Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Запоріжці вперше з початку війни можуть купувати в банках долари та євро
Поделиться

Нацбанк дозволив банкам продавати населенню долари та євро готівкою

Національний банк України з 14 квітня 2022 року дозволив банкам продавати готівкову іноземну валюту населенню. Очікується, що відновлення продажу готівкової валюти банками сприятиме зменшенню можливостей для функціонування ринку нелегальних валютообмінних операцій та відповідно зниженню ризиків для громадян. Про це повідомляється на сайті НБУ.

Водночас для запобігання тиску на валютний ринок НБУ передбачив, що уповноважена установа може здійснювати продаж готівкової валюти клієнтам у межах різниці між загальними обсягами купленої нею готівкової іноземної валюти та проданої. Така різниця розраховуватиметься, починаючи з 13 квітня 2022 року.

Додатково НБУ визначив особливості встановлення курсів готівкових валют для операцій уповноважених установ із клієнтами, зокрема:

  • курс продажу готівкової валюти уповноваженими установами може відхилятися не більше ніж на 10% від офіційного курсу НБУ на день здійснення операції;
  • курс купівлі готівкової валюти уповноваженими установами не має бути нижчим за офіційний курс НБУ на день здійснення операції.

Звертаємо вашу увагу, що продаж безготівкової валюти банками клієнтам–фізичним особам і надалі заборонений, крім виключень, визначених постановою №18 від 24 лютого 2022 року (зі змінами).

Крім того, з метою недопущення неконтрольованого виведення капіталу за кордон Нацбанк заборонив банкам достроково погашати кредити, отримані ними від нерезидентів.

Офіційний курс НБУ на 15 квітня

долар 29,2549

евро 31,7957

Читайте також: Як будуть святкувати Великдень у Запоріжжі в умовах воєнного стану.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей