Індустріалка - новини Запоріжжя

Економіка, Запоріжжя
Запоріжці почали отримувати платіжки на сплату податку за квартири та будинки
Поделиться

Платіжки від фіскальної служби на сплату податку за нерухомість застали багатьох запорожців зненацька

Рекомендована державою площа нерухомості, що не підлягає оподаткуванню: квартири до 60 кв. метрів, та будинки до 120 кв. м. Втім, остаточно визначати за яку саме площу житла не треба платити, та скільки коштують «надлишкові» квадратні метри житла, має місцева влада. У Запоріжжі рекомендовані державою норми збільшили ще у 2015 році.

Регина Харченко

— Хочу одразу наголосити, що саме визначати пільги і встановлювати їх — це пряма компетенція Запорізької міськради. І такі пільги були встановлені. Зокрема, розмір ставки податку 0 визначено для об’єктів для квартир площею до 120 квадратних метрів і для будинків площею до 250 квадратних метрів. І ці положення діяли, починаючи з 2015 року, тобто фактично вони у нас використовувалися до 2020 року, — розповіла юристка, депутатка Запорізької міської ради Регіна Харченко.

Однак, цьогоріч на адреси запоріжців почали надходити платіжки на сплату податку за квартири площею понад 60 квадратних метрів. Такі дії у Запорізькій міськраді вважають незаконними. Інтереси громадян мають намір відстоювати у судовому порядку.

— Запорізька міська рада визначала безпосередню пільгу. Наразі в Запорізькій міській раді, зокрема, у виконавчому комітеті, розглядається можливість звернення до Запорізького окружного суду з метою зобов’язати податковий орган виконувати наше рішення і приймати його. Депутатський корпус, в свою чергу об’єднався в цій позиції. Ми розробили в нашій фракції певний алгоритм для платників податків, склали проєкт скарги до державної податкової служби в адміністративному порядку, а також проєкт позовної заяви, — зазначила Регіна Харченко.

Читайте також: В Україні хочуть запровадити державний дитячий депозит до 18 років


Комментарии читателей