Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Запоріжці можуть виграти благоустрій свого двору
Поделиться

У Запоріжжі відновили прийом заявок на конкурс «100 зелених дворів»

У Запоріжжі відновили прийом заявок на участь у другому сезоні конкурсу «100 зелених дворів» громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Як раніше писала «Индустриалка», стартував конкурс ще на початку березня. Але провести його не встигли, бо розпочався карантин в усій країні.

керівник організації «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба

— Звісно, коли розпочався карантин, «Зелений центр Метінвест» також пішов на карантин. А зараз, в умовах адаптивного карантину, ми знову відновлюємо конкурс. Люди люблять цей проект. Вони телефонували нам під час карантину, чекали на нього. Ми з радістю оголошуємо, що цього року проект «100 зелених дворів» — відбудеться. Про це ми вже оголосили в соцмережах, люди активні, вже приносять заявки. Учасників багато, бо конкурс, дійсно, цікавий, — розповідає керівник організації «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба. — Наприклад, минулого року ми разом з жителями у їхніх дворах робили зони для відпочинку, озеленення, встановлювали дитячі та спортивні майданчики. Двори дійсно кардинально змінювались на краще.

Взяти участь у конкурсі, результатом якого стане благоустрій дворів, можуть ОСББ, ЖБК та комітети самоорганізації населення. Головна умова — учасники, які отримають перемогу, мають брати безпосередню участь у реалізації проекту та докласти зусиль до перевтілення свого двору.

Аби подати заявку на участь у конкурсі «100 зелених дворів», потрібно прийти в громадську приймальню «Зелений центр Метінвест» за адресою: вулиця Дніпровська, 24.

Дмитро Завоюра

— Менеджер нашої приймальні розкаже, що потрібно зробити та які документи заповнити. Представник ОСББ повинен буде заповнити бланк заявки: назва ОСББ, назва проекту, контактний номер, кількість елементів благоустрою. Також потрібно заповнити опис, де вказати представників своєї справи, які можуть взяти участь у реалізації цього проекту. Також потрібно зібрати підписи, бо на жаль, не всі можуть бути згодні на те, що в них під вікнами квартири на новому дитячому майданчику будуть гратися діти. Також учасники мають надати фотографії, як зараз виглядає їхній двір та зробити макет того, як вони хочуть, щоб він виглядав після реалізації, — розповів менеджер проектів «Зелений центр Метінвест» Дмитро Завоюра.

Протягом серпня експертна рада буде розглядати та оцінювати проекти учасників. На початку вересня будуть оголошені переможці. Проекти будуть реалізовувати протягом осені.

Одна з переможців першого сезону конкурсу «100 зелених дворів» голова ОСББ по вулиці Європейська, 16 «Сонячний будинок 2015» Наталя Шмельова розповіла, як змінився її двір після реалізації проекту та чи будуть мешканці знову брати участь у конкурсі.

Наталя Шмельова

— Спочатку ми брали участь у проекті «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» «Ялинка у кожен двір» та перемогли. У нас дуже великий двір — п’ять будинків, ми згуртувалися, почали проводити суботники. А потім вирішили взяти участь у проекті «100 зелених дворів» та стали переможцями. «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» дуже гарно нам зробив дитячий майданчик, навколо ялинки ми зробили благоустрій території, нам поставили лавки, зробили доріжки. Двір став набагато кращим, діти стали більше гратися на вулиці. Люди згуртувалися, — розповідає Наталя Шмельова. — Цього року також готуємось взяти участь у проекті. Ми дуже довго його чекали, поки був карантин готували наш новий проект. Хочемо ще вдосконалити наш двір. У нас є великий спортивний майданчик, ми хочемо його оновити, зробити зону для воркауту та встановити спортивні тренажери для дітей і дорослих. Ми вирішили таким чином боротися з гаджетами. Нехай діти не сидять постійно в комп’ютерах та телефонах, а грають на природі, на сонці, займаються спортом.

Нагадаємо, що минулого року в рамках конкурсу «100 зелених дворів» було реалізовано 16 проектів-переможців: встановлено 11 дитячих та спортивних майданчиків, 120 лавок, висаджено 400 зелених насаджень та укладено 1000 кв.м. тротуарної плитки.

Читайте також: В Запорожье обсудили состояние жилищного фонда города и области


Комментарии читателей