Індустріалка - новини Запоріжжя

Економіка, Запоріжжя, Фоторепортаж
"Запоріжкокс" завершив реконструкцію коксових батарей № 5-6
Поделиться

«Запоріжкокс» завершив програму капітального ремонту коксових батарей № 5-6, заплановану на 2019 рік

Інвестиції склали 96 млн гривень. Модернізація батарей дозволить збільшити виробництво коксу і понизити вірогідність неорганізованих викидів в довкілля.

«Капітальний ремонт проводився в умовах діючого виробництва, що дозволило утримати випуск коксу на плановому рівні. Тепер завдяки введенню в експлуатацію усіх камер коксування на шостій батареї добове виробництво коксу валового збільшилося до 1822 тонн», — зазначив генеральний директор «Запоріжкокса» Олександр Третьяков.

Екскурсію для журналістів до відремонтованих коксових батарей провів начальник виробничого відділу “Запоріжкоксу” Григорій Ткаліч.

— Ремонт коксових батарей дав такі результати, які мають три складові, — зазначив Григорій Михайлович. — Перша — це, звичайно, збільшення обсягу виробництва. Друга складова — це покращення якості коксу. Покращився обігрів коксового “пирога”, покращилась якість коксу. І третя, дуже важлива складова — ми не допускаємо понаднормових викидів в атмосферу.

— Як проводився ремонт коксових батарей?

— В умовах діючого виробництва. Це означає, що на батареї виводилися з експлуатації від 6 до 12 печей — і там робили ремонт. Звичайно, при цьому знижувалася продуктивність коксової батареї. Але головне, що виробництво не зупинялося. А ремонт був потрібний, тому що обидві коксові батареї відпрацювали більш ніж 30 років. Натомість після ремонту продуктивність їх збільшилася на 6-7 тисяч тонн коксу.

У рамках програми модернізації в 2019 році на коксових батареях №5-6 виконаний ремонт 26 простінків камер коксування, виконана заміна елементів армування, броней і анкерних колон на печах. З машинного і коксового боку батарей проведено перекладання крайніх вертикалів і установку нових дверей на камерах коксування. Також виконаний ремонт газової арматури.

Відзначимо, на «Запоріжкоксі» експлуатуються три коксові батареї. Виробництво доменного коксу в 2019 році склало 827,5 тисяч тонн. Продуктивність коксових батарей № 5-6 складає 678 тисяч тонн на рік.

ВІДЕО. Ремонт коксових батарей проводився в умовах діючого виробництва

Фото та відео: Дмитро Шилін

Читайте також: У Запоріжжі молодий працівник розповів, чому замість Польщі він обрав “Запоріжсталь”

 Комментарии читателей