Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
«Запоріжгаз Збут» підбив підсумки 2021 року
Поделиться

Минулий рік видався непростим для енергетичної системи України

Річні тарифи, рекордна вартість газу, дефіцит ресурсу на світових ринках, перехід на енергоодиниці — про це говорили найчастіше. Своїм баченням ситуації та прогнозами на 2022 рік поділилася директор ТОВ «Запоріжгаз Збут» Юлія Бурдак.

Директор ТОВ «Запоріжгаз Збут» Юлія Бурдак

Про фіксовану ціну газу

— Минулий рік показав, наскільки непередбачуваним може бути ринок. Ціна імпортного ресурсу зросла у рази. У грудні на Українській енергетичній біржі вартість кубометра газу підскочила до 80 гривень. Нам довелося коригувати роботу та відмовитися від деяких наших пропозицій. Ми виключили місячний тариф. Для населення, в умовах, що склалися, він виявився б просто невигідним. Річний тариф із ціною 7,99 грн/м3 застрахував наших клієнтів від коливань ціни до травня 2022 року.

Про нові тарифи

— Минулого року ми запропонували нашим побутовим клієнтам вибір — оплачувати газ за фактом споживання чи рівними частинами протягом року. І вже можемо говорити, що тариф «Твій газ Рівномірний платіж» знайшов свою аудиторію. Пропозицією поділити свій річний обсяг газу на рівні частини та оплачувати їх щомісяця однаковими сумами скористалися понад 8 тисяч клієнтів ТОВ «Запоріжгаз Збут». Це дозволило їм уже в листопаді знизити платежі на 2,5 мільйона гривень порівняно з розрахунком за фактичне споживання. У грудні ця цифра зросла до 6,6 мільйонів гривень. В середньому для одного клієнта сума платежу знизилася майже на 900 гривень. Думаємо, що цього року наші споживачі зможуть знову скористатися цією пропозицією.

Про перехід на енергоодиниці

— З 1 травня 2022 року Україна перейде на європейську систему обліку споживання газу. Підрахунок вестиметься в енергоодиницях — кіловат-годинах. А оплачувати газ споживач буде виходячи не з кількості використаних кубів, а його калорійності. Це дасть можливість визначати, яке джерело енергії для нього найвигідніше: газ чи електрика. Протягом перехідного періоду облік вестиметься одночасно в кубах та кіловат-годинах. Дана практика широко поширена у всьому світі і дає споживачам низку незаперечних переваг.

Про ринок електроенергії

— ТОВ «Запоріжгаз Збут» працює на ринку електроенергії з 2020 року. В Україні поки що ринок діє тільки для юросіб. Загалом з початку року ми реалізували майже 4,5 мільйона кіловат-годин електроенергії. Здебільшого це представники сфери обслуговування та роздрібної торгівлі. Дедалі більше представників бізнесу обирають пакетну пропозицію – газ+електроенергія. Купувати два енергоресурси в одного постачальника вигідно через оптимізацію коштів і часу.

Про потенціал та перспективи

— Минулого року ми поставили населенню майже 220 мільйонів кубометрів газу та 10 мільйонів кубів бізнесу. Нам є куди зростати. 2021 року ми освоїли новий регіон — Мелітополь. Відкрили нове відділення. Вийшли на Маріуполь. У цьому перевага ринку — клієнт обирає більш вигідний сервіс, ціну ресурсу. А нам є що запропонувати споживачеві. У нас розгалужена мережа відділень, онлайн-сервіси: особистий кабінет, вайбер та телеграм-боти, мобільний додаток. Тобто, нашим клієнтам найчастіше не потрібно нікуди їхати, стояти в черзі. Вирішити найчастіші газові питання вони можуть дистанційно, з будь-якої точки, де є доступ до інтернету.

Довідка

ТОВ «Запоріжгаз Збут» понад 6 років працює на ринку енергоресурсів. Компанія здійснює діяльність на підставі ліцензії на ведення господарської діяльності з постачання природного газу № 613 від 27.04.2017 р. та ліцензії на ведення господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачу № 1199 від 24.06.2020 р. Постачальник надає послуги з постачання електричної енергії та газу 470 тисячам побутових споживачів та 1200 юридичних осіб.


Комментарии читателей