Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
На висоті: запоріжанка працює машиністом крана вже майже 30 років
Поделиться

Світлана Костенко прийшла на комбінат «Запоріжсталь» після закінчення училища

У 2021 році компанії Метінвест, до складу якої входить і комбінат «Запоріжсталь», виповнюється 15 років. І саме такі люди, як Світлана Костенко, щоденно роблять влад в розвиток виробництва. Підходячи до своїх обов’язків відповідально, тим самим вони розвивають всю країну, її економіку.

Світлана Костенко працює на комбінаті «Запоріжсталь» машиністом крана в цеху холодної прокатки №1 вже 28 років. За цей час вона не тільки стала професіоналом своєї справи, а й навчила тонкощам роботи з підйомним краном багатьох молодих співробітників.

Світлана Костенко

— На «Запоріжсталь» я прийшла в 1993 році після закінчення училища. Пройшла стажування і почала працювати. Згодом зрозуміла, що кран — це моє, мені подобається робота.

Звичайно, коли тільки починала, було важкувато. Але з часом «набила руку», попрацювала на різних кранах, набула досвіду. Тепер уже можу управлятися з різними за вантажопідйомністю та управлінням кранами.

Зазвичай мій день проходить так: я приходжу на робоче місце, оглядаю кран. Якщо є несправності, викликаю механіків або електриків. Ми приводимо кран, як то кажуть, в бойову готовність, і приступаємо до роботи. Перед початком зміни бригадир пише мені завдання на складування металу. Ми переміщаємо метал на стани, ведемо приймання металу, пакуємо стенди, переміщаємо вантажі. Багато чого робимо — так, в роботі, день і проходить, — розповіла Світлана Костенко.

Запорожсталь

Всупереч поширеній думці, на комбінаті працює досить багато жінок, каже Світлана Костенко. Чоловіки-колеги ставляться до них з повагою.

— Мене ніколи не лякало те, що виробництво — це «чоловіча справа». Моя мама теж багато років пропрацювала крановим машиністом. Я ще в дитинстві до неї приходила на роботу. Тому думка про роботу на металургійному підприємстві мене абсолютно не лякала. Жінок у нас багато — це кранові машиністи, сортувальниці, працівники, які контролюють якість продукції і багато інших. Ми поважаємо чоловіків. А вони нас. І це найголовніше, — поділилася Світлана Костенко.

 Світлана Костенко

За роки роботи на комбінаті Світлана Костенко двічі отримувала високі нагороди. Це Ордена княгині Ольги ІІ і ІІІ ступеня.

— У 2008 році я отримала Орден княгині Ольги ІІІ ступеня, а в 2014 — ІІ ступеня. Думаю, мене виділили тому, що я не боялася змін і пробувала нове — спочатку на одному крані працювала, потім перейшла на інший, з іншим управлінням. Не скажу, що мені з легкістю все давалося, але навички поступово приходять. До роботи ставлюся відповідально — намагаюся виконувати всі якісно, щоб не було простоїв. Стажувала багатьох молодих співробітників. Крім мене тут дуже багато людей, які добре працюють. Кожен робить свій внесок у виробництво, і це приємно, — зазначила Світлана Костенко.

подъемный кран

Читайте також: На запорізькому підприємстві побували аудитори


Комментарии читателей