Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина
«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему
Поделиться

Медики розповіли, як COVID-19 впливає на серцево-судинну систему

Фонд Ріната Ахметова в рамках проєкту «Запитай у лікаря» продовжує інформувати українців про профілактику та лікування коронавірусу. Експертами прямих ефірів виступають провідні медичні фахівці країни з колосальним досвідом, вони відповідають на запитання глядачів і розповідають про останні відкриття й тенденції в боротьбі з пандемією.

Черговою гостею проєкту стала кардіологиня, професорка, членкиня-кореспондентка НАМН України, членкиня Європейського товариства кардіологів, віцепрезидентка Української асоціації кардіологів, віцепрезидентка Асоціації кардіологів, серцевих та судинних хірургів м. Києва Катерина Амосова.

За словами лікарки, пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями необхідно вакцинуватися від COVID-19 у першу чергу:

Люди із серцево-судинними захворюваннями не тільки перебувають у групі ризику тяжкого перебігу хвороби COVID-19, а й також у разі захворювання у них в декілька разів збільшується ризик інфаркту та інсульту. Тому вакцинація є обов’язковою.

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему

Крім цього, експертка зазначила, що Дельта-штам коронавірусу справді більш небезпечний як для людей із захворюваннями серця, так і для інших груп ризику. Вона пояснила:

– По-перше, штам «Дельта» є заразнішим, ніж, наприклад, британський варіант COVID-19. По-друге, вірусне навантаження теж значно вище, що викликає більш тяжкий перебіг хвороби. По-третє, на превеликий жаль, збільшує летальність. Тому ці фактори і викликають основну небезпеку, особливо для людей із серцево-судинними захворюваннями.

Катерина Амосова також розповіла про можливі наслідки перенесеного COVID-19 та його вплив на серцево-судинну систему людини.

– Насамперед негативні наслідки спостерігаються у людей зі вже існуючими хронічними хворобами серця та кровоносних судин. Ризик інфаркту та інсульту в перші два тижні й після збільшується у 2-3 рази. Саме тому людям рекомендується ретельне спостереження у кардіолога.

«Запитай у лікаря» Фонду Ріната Ахметова: вплив COVID-19 на серцево-судинну систему

Експертка додала, що правильне та збалансоване харчування, достатня кількість овочів та фруктів, мінімізація вживання цукру, солі та фастфуду можуть значно зменшити ризик розвитку таких ускладненнь.

За весь час виходу в ефір «Запитай у лікаря» на діджитал-майданчиках Фонду Ріната Ахметова контент проєкту переглянули 20 млн разів. Експертами онлайн-трансляцій стали такі відомі фахівці, як кардіохірург Борис Тодуров; психіатр, доктор медичних наук, професор Олег Чабан; президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров та інші.

Переглянути відеозаписи трансляцій із досвідченими практикуючими лікарями можна на сторінці Фонду Ріната Ахметова у  Facebook, а також в YouTube.

Читайте також: «200 швидких для України» Фонду Ріната Ахметова: врятувати найменших українців


Комментарии читателей